UWAGA! Na stronie praktyk zawodowych znaleźć można informacje o ZAGRANICZNYCH PRAKTYKACH ZAWODOWYCH w r. szk. 2019/20!

UWAGA! Harmonogram matur próbnych znajduje się na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu!.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

W trakcie skontrum biblioteka szkolna jest czynna na dużych przerwach:

Niemiecka i polska młodzież śladami więźniów

”Niemiecka i polska młodzież śladami więźniów obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen„ (maj 2006 – Mauthausen Austria)

W maju 2006 roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział we wspólnym międzynarodowym polsko – niemieckim projekcie realizowanym we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Mauthausen-Gusen oraz Klubem Byłych Politycznych Więźniów obozów koncentracyjnych Mauthausen – Gusen.

W tygodniowych warsztatach w Mauthausen uczestniczyła młodzież naszej szkoły, młodzież niemiecka z gimnazjum z Werder/k. Poczdamu oraz studenci z uczelni poczdamskiej. Poznawaliśmy historię związaną z powstaniem i funkcjonowaniem w miejscowości Mauthausen obozu koncentracyjnego oraz sieci jego podobozów, których w sumie było ponad 50. Efektem wspólnego pobytu był udział wszystkich uczestników warsztatów oraz byłych więźniów tego obozu w Marszu Pamięci drogą, którą szli więźniowie od stacji kolejowej do obozu. Uczestnicy warsztatów wykonali pamiątkową tablicę upamiętniającą trasę przemarszu więźniów.

Ukoronowaniem tej części projektu było przygotowanie przez młodzież i nauczycieli biorących udział w warsztatach autorskiej wystawy pt. ”Tych tragicznych lat nie da się zapomnieć„. Jej uroczyste otwarcie odbyło się we wrześniu 2006 roku w szkole, a gośćmi obok byłych więźniów z Klubu Mauthausen-Gusen i zaproszonych przedstawicieli władz dzielnicy byli nasi partnerzy z Niemiec, uczniowie z Ernst-Hackel Gymnasium i przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Mauthausenowskiego z Berlina.

Podczas tej uroczystości szkoła została odznaczona przez Radę Pamięci Walk i Męczeństwa Złotym Medalem opiekuna miejsc Pamięci Narodowej przyznanymi za opiekę nad miejscami walk i męczeństwa.