UWAGA! W dniach 27.01-31.01.2020 sekretariat szkoły będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia.

Deklaracje na egzaminy EE.08 oraz AU.54 przyjmowane będą w dniach 03-04.02.2020

Uczniowie klas trzecich ubiegających się o praktyki zagraniczne - rozpoczął się II etap rekrutacji. Więcej informacji na podstronie praktyk zawodowych.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

Niemiecka i polska młodzież śladami więźniów

”Niemiecka i polska młodzież śladami więźniów obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen„ (maj 2006 – Mauthausen Austria)

W maju 2006 roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział we wspólnym międzynarodowym polsko – niemieckim projekcie realizowanym we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Mauthausen-Gusen oraz Klubem Byłych Politycznych Więźniów obozów koncentracyjnych Mauthausen – Gusen.

W tygodniowych warsztatach w Mauthausen uczestniczyła młodzież naszej szkoły, młodzież niemiecka z gimnazjum z Werder/k. Poczdamu oraz studenci z uczelni poczdamskiej. Poznawaliśmy historię związaną z powstaniem i funkcjonowaniem w miejscowości Mauthausen obozu koncentracyjnego oraz sieci jego podobozów, których w sumie było ponad 50. Efektem wspólnego pobytu był udział wszystkich uczestników warsztatów oraz byłych więźniów tego obozu w Marszu Pamięci drogą, którą szli więźniowie od stacji kolejowej do obozu. Uczestnicy warsztatów wykonali pamiątkową tablicę upamiętniającą trasę przemarszu więźniów.

Ukoronowaniem tej części projektu było przygotowanie przez młodzież i nauczycieli biorących udział w warsztatach autorskiej wystawy pt. ”Tych tragicznych lat nie da się zapomnieć„. Jej uroczyste otwarcie odbyło się we wrześniu 2006 roku w szkole, a gośćmi obok byłych więźniów z Klubu Mauthausen-Gusen i zaproszonych przedstawicieli władz dzielnicy byli nasi partnerzy z Niemiec, uczniowie z Ernst-Hackel Gymnasium i przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Mauthausenowskiego z Berlina.

Podczas tej uroczystości szkoła została odznaczona przez Radę Pamięci Walk i Męczeństwa Złotym Medalem opiekuna miejsc Pamięci Narodowej przyznanymi za opiekę nad miejscami walk i męczeństwa.