Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Program Leonardo da Vinci – Streszczenie

Narodowa Agencja Programu „Uczenie się przez całe życie” – Program Leonardo da Vinci

Fundacja Rozwoju Sytemu Edukacji ul. Mokotowska 43, 00-551 Warszawa

tel.: (22) 622 37 12, 622 34 47; faks: 622 37 10,

www : http://www.leonardo.org.pl e-mail: leonardo@frse.org.pl

STRESZCZENIE

Promotorem projektu p.t. „Praca bez barier. Międzynarodowe staże dla absolwentów średniej szkoły zawodowej” jest Zespół Szkół Nr 26 w Warszawie, Centrum Edukacji Bibliotecznej, Informatycznej i Dokumentacyjnej to partner krajowy, zaś partnerem zagranicznym jest Tellus Group Ltd. z Wielkiej Brytanii.
W projekcie przedstawiono propozycję 12 – tygodniowych staży zawodowych dla absolwentów ZS Nr 26 w Warszawie (Liceum Profilowanego i Szkoły Policealnej) i Pomaturalnego Studium Zawodowego Zaocznego CEBID kształcących w profilu zarządzanie informacją i w zawodzie technik informacji naukowej oraz bibliotekarz.
Przewiduje się dwie tury staży, pierwsza w terminie 01.07.2007-22.09.2007 r., druga od 01.07.2008-22.09.2008r. Staż będzie trwał 12 tygodni (84 dni) w różnych instytucjach gromadzących informacje (n. p. w urzędach pracy, administracji, bibliotekach i in.) W programie stażu zawarte jest 15-godzinne szkolenie w zakresie języka zawodowego oraz program kulturalny mający na celu zapoznanie beneficjentów z dorobkiem kulturowym kraju, w którym odbywać będą staż.
Grupa stażystów będzie liczyła 10 osób w każdej turze, czyli łącznie 20.
W związku z tym, że część uczestników to młodzież mająca trudności w poruszaniu się (upośledzenie ruchowe w stopniu lekkim), co utrudnia jej kontakty z innymi ludźmi, proponujemy udział w projekcie opiekunów (pedagogów) dających im wsparcie psychiczne i pomoc w adaptacji w nowym środowisku.