
Miło nam poinformować,iż w tegorocznym XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020, nasza szkoła-Technikum nr 24 uplasowało się na 13 miejscu w Warszawie wśród techników, 35 na Mazowszu i 218 miejscu wsród techników w Polsce. Zostaliśmy odznaczeni tytułem honorowym „SREBRNEJ SZKOŁY 2020”
Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 19 października 2020 r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 |
Ważne informacje dla maturzystów. |
Dzień Małego Odkrywcy, czyli Mini Festiwal Nauki cz.2
W piątek 25 maja 2012 r. ponownie mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dzieci z Przedszkola Nr 255 w Warszawie, tym razem z grupy IV.
Impreza, tak jak poprzednio, odbyła się w świetlicy.
Chciałam w przystępny i atrakcyjny sposób przybliżyć dzieciom zjawiska zachodzące w otaczającym je świecie. Tym razem w doświadczeniach wykorzystywaliśmy różne płyny, m.in.: wodę, solankę, olej, denaturat, płyn do naczyń, glicerynę, sok z czerwonej kapusty, sok z cytryny, wodę utlenioną.
Część eksperymentów przedszkolaki wykonywały same, aktywnie uczestnicząc w projekcie. Dzieci z wypiekami na twarzy oglądały rezultaty doświadczeń. Sprawdziliśmy, jak zachowuje się jajko w wodzie, a jak w solance oraz jak zachowuje się lód w wodzie, a jak w oleju, co się dzieje z różnymi produktami, np. mąką, cukrem, przyprawami, kaszą manną, solą umieszczonymi w wodzie. Zrobiliśmy fale oceaniczne w butelce wykorzystując zabarwioną wodę i olej. Dzieci dowiedziały się, m.in. jak działa termometr, dlaczego grzałki w czajnikach znajdują się na dole, jak naelektryzować wodę i puszkę aluminiową.
Razem odczytaliśmy tajemniczy liścik zapisany specjalną niewidzialną cieczą, zrobiliśmy instrument muzyczny wykorzystując kieliszki i wodę oraz mały, domowy wulkan, zbadaliśmy magiczne płyny, które w dziwny sposób zmieniały kolor oraz robiliśmy olbrzymie bańki mydlane.
Pokazy i zagadki, które towarzyszyły nam tego dnia, dały przedszkolakom możliwość zdobycia wiedzy poprzez zabawę, pokazaliśmy im, iż nauką można się dobrze
i mądrze bawić. Mam nadzieję, że rozbudziliśmy w nich jeszcze większą ciekawość świata
i zajęcia te staną się bodźcem do samodzielnych poszukiwań.
Wolontariuszom, bez których ten projekt nie udałby się serdecznie dziękuję.
Wolontariuszami byli:
- Kawęczyńska Malwina – klasa II B LO
- Grądzka Kinga– klasa II B LO
- Janiak Ada– klasa II B LO
- Lisowska Karolina– klasa II B LO
- Sieczkowska Aleksandra – klasa II B LO
- Olszak Dominik – klasa II B LO
- Cieślak Filip – klasa II AT
- Ostrowska Estera – klasa III BT
- Majchrzak Anna – klasa III BT
- Osiński Daniel – klasa III BT
Agata Śniecińska
Nauczyciel fizyki w Zespole Szkół Nr 26 w Warszawie
Comments are currently closed.