UWAGA! 14.11 czwartek) lekcje będą się odbywały według planu B. Przypominamy o dniu otwartym dla rodziców.

UWAGA! Dnia 13.11 (środa) sekretariat szkolny będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA! Harmonogram matur próbnych znajduje się na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu!.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

W trakcie skontrum biblioteka szkolna jest czynna na dużych przerwach:

KURSY DLA UCZNIÓW

W roku szkolnym 2012/2013 przystąpiliśmy do projektu IT-Szkoła, będącego kontynuacją ponadregionalnego projektu Informatyka+.

Dostępnych jest 81 kursów dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli. Szkolenia odbywają się on-line, szczegóły znajdziemy na stronie http://it-szkola.edu.pl/aktualnosci.

O programie: http://it-szkola.edu.pl/projekt

W szkoleniu mogą wziąć uczniowie każdej z naszych szkół, ale także nauczyciele oraz inne zainteresowane osoby.

Tematyka kursów (materiałów do kursów) obejmuje pięć grup zagadnień: algorytmika i programowanie, bazy danych, grafika, multimedia, technologie internetowe, sieci komputerowe, tendencje w rozwoju informatyki i jej zastosowań.

Materiały do kursów składają się z zeszytu dydaktycznego w formacie pdf, prezentacji PowerPoint oraz wykładu wprowadzającego w postaci filmu (DVD).

Uczestnicy szkolenia, którzy zapoznają się ze wszystkimi elementami kursu oraz uzyskają minimum 70 % punktów z testu sprawdzającego wiedzę, otrzymają uprawnienie do wydrukowania bezpośrednio ze strony portalu certyfikatu Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki potwierdzającego realizację szkolenia e-learningowego w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela.

Dodatkowo wyniki uczniów ze szkół zarejestrowanych na portalu IT Szkoła są zaliczane na poczet ogólnopolskiego rankingu IT Szkoła oraz rankingów wojewódzkich. Warunkiem zaliczenia wyników ucznia na konto Szkoły jest wskazanie w formularzu rejestracyjnym szkoły, w której się uczy.

Marta Andrzychowska

obrazek5