Gimnazjalisto! Z myślą o Tobie przygotowaliśmy!
Technikum nr 24 dwa profile kształcenia w zawodach:
Technik informatyk
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
LXIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi (ul. S. Skarżyńskiego 8) klasy:
IA, IB dziennikarsko – kulturowe (klasy integracyjne);
IC promocji zdrowia (klasa integracyjna);
ID europejska (klasa ogólna);
IE aktywności sportowej
DNI OTWARTE DLA GIMNZJALISTÓW!
22 marca oraz 26 kwietnia 2018 r.
Dofinansowanie nauki dla osób niepełnosprawnych

Konkurs „ONE OUT OF TEN” rozstrzygnięty

Dnia 20 marca 2012 r. odbył się w naszej szkole na 5 i 6 godzinie lekcyjnej finał konkursu ‚One Out Of Ten’ – ‚1 z 10’. Dziesięciu finalistów wytypowanych w I etapie konkursu zmagało się z pytaniami z kultury Wysp Brytyjskich, gramatyki oraz słownictwa. Uczniowie odpowiadali kolejno na pytania, które zostały umieszczone na specjalnie do tego celu stworzonej stronie internetowej i wyświetlone za pomocš projektora. Odpowiedź wybrana przez ucznia była podświetlana, a następnie na ekranie pojawiała się właściwa odpowiedź. Każdy uczeń posiadał 3 szanse, które również zostały wyświetlone na ścianie za pomocą drugiego rzutnika, więc każdy mógł śledzić na bieżąco stan posiadanych szans. Widownię stanowili uczniowie z klas 1A, 2B oraz 1BT, którzy dopingowali swoich kolegów, biorących udział w konkursie.

Zwycięzcy konkursu:

1. Karolina Suchecka z klasy 2B LO
  2. Weronika Wachnik z klasy 1B LO
  3. Daniel Kacprzak z klasy 1B Technikum

Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego: p. Lucyna Mataczyńska i p. Dominika Wolny

Nagrody dla zwycięzców zostaną rozdane podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 29 czerwca.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, miał charakter merytoryczny, dawał uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu języka angielskiego oraz kultury Wielkiej Brytanii, a dzięki elementowi rywalizacji motywował i zachęcał ich do aktywnego uczestnictwa.