Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Nadanie Aktów Patronackich

23 kwietnia 2012 r. w Urzędzie Dzielnicy Ochota odbyło się spotkanie Opiekunów Miejsc Pamięci Narodowej. Podczas spotkania zostały wręczone Medale Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, oraz miało miejsce przekazanie Aktów Patronackich powierzających pod opiekę Miejsca Pamięci Narodowej dwóm szkołom z dzielnicy Ochota.

Naszej szkole Dzielnicowy Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Warszawa – Ochota powierzył pod stałą opiekę miejsca upamiętniające poległych podczas Powstania Warszawskiego oficerów Armii Krajowej Obwodu Ochota Okręgu Warszawskiego AK: ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymałę” oraz kpt. Lucjana Dobaczewskiego „Korwina”.

Mogiły poległych żołnierzy znajdują się na dwóch warszawskich cmentarzach – wilanowskim i czerniakowskim. 6 października 2011 r. miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablic poświęconych obu poległym żołnierzom, podczas których uczniowie naszej szkoły wraz byłymi powstańcami przy mogiłach ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały” oraz kpt. Lucjana Dobaczewskiego „Korwina” trzymali wartę honorową.

Akt Patronacki wręczył zastępca burmistrza dzielnicy Ochota p. Krzysztof Kruk – Przewodniczący Dzielnicowego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Warszawa – Ochota.