Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Spotkanie świąteczno-noworoczne u Rzecznika Praw Obywatelskich

17.12.2012

W siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli zaproszeni przez panią Rzecznik prof. Irenę Lipowicz członkowie Klubu Byłych Politycznych Więźniów Obozów Koncentracyjnych Mauthausen-Gusen oraz dyrekcja Zespołu Szkół NR 26 i związani z klubem nauczyciele.

Społeczność kombatancką reprezentowali min. p. Wojciech Topolewski-prezes Klubu Mauthausen-Gusen, prof. Stanisław Leszczyński- wiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Mauthausen-Gusen oraz kilkunastu byłych więźniów i stowarzyszonych z Klubem „młodszych członków”.

Społeczność naszej szkoły na spotkaniu z panią Rzecznik reprezentowali p. Halina Grabowska, p. Anetta Kubiś oraz p. Paweł Włoczewski.

Pani prof. Irena Lipowicz jest poprzez wieloletnią pracę w Fundacji Współpracy Polsko- Niemieckiej i Ambasadora Polski w Austrii blisko związana z działalnością środowisk kombatanckich, zwłaszcza z Klubem Mauthausen -Gusen.

W podziękowaniu za dotychczasowe działania i zaangażowanie na rzecz ochrony „pamięci historycznej” oraz pojednanie między narodami polskim i niemieckim członkowie Klubu uhonorowali prof. Irenę Lipowicz, od 2010 r. Rzecznika Praw Obywatelskich zegarem ze statuetką Temidy. Obecni na spotkaniu nauczyciele w imieniu p. dyrektor Bożeny Wróblewskiej oraz społeczności szkolnej wraz z życzeniami przekazali Pani Rzecznik świąteczny stroik.

Anetta Kubiś
ZS NR 26