UWAGA! 14.11 czwartek) lekcje będą się odbywały według planu B. Przypominamy o dniu otwartym dla rodziców.

UWAGA! Dnia 13.11 (środa) sekretariat szkolny będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA! Harmonogram matur próbnych znajduje się na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu!.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

W trakcie skontrum biblioteka szkolna jest czynna na dużych przerwach:

Spotkanie świąteczno-noworoczne u Rzecznika Praw Obywatelskich

17.12.2012

W siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli zaproszeni przez panią Rzecznik prof. Irenę Lipowicz członkowie Klubu Byłych Politycznych Więźniów Obozów Koncentracyjnych Mauthausen-Gusen oraz dyrekcja Zespołu Szkół NR 26 i związani z klubem nauczyciele.

Społeczność kombatancką reprezentowali min. p. Wojciech Topolewski-prezes Klubu Mauthausen-Gusen, prof. Stanisław Leszczyński- wiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Mauthausen-Gusen oraz kilkunastu byłych więźniów i stowarzyszonych z Klubem „młodszych członków”.

Społeczność naszej szkoły na spotkaniu z panią Rzecznik reprezentowali p. Halina Grabowska, p. Anetta Kubiś oraz p. Paweł Włoczewski.

Pani prof. Irena Lipowicz jest poprzez wieloletnią pracę w Fundacji Współpracy Polsko- Niemieckiej i Ambasadora Polski w Austrii blisko związana z działalnością środowisk kombatanckich, zwłaszcza z Klubem Mauthausen -Gusen.

W podziękowaniu za dotychczasowe działania i zaangażowanie na rzecz ochrony „pamięci historycznej” oraz pojednanie między narodami polskim i niemieckim członkowie Klubu uhonorowali prof. Irenę Lipowicz, od 2010 r. Rzecznika Praw Obywatelskich zegarem ze statuetką Temidy. Obecni na spotkaniu nauczyciele w imieniu p. dyrektor Bożeny Wróblewskiej oraz społeczności szkolnej wraz z życzeniami przekazali Pani Rzecznik świąteczny stroik.

Anetta Kubiś
ZS NR 26