Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

SPOTKANIE WIGILIJNE

12.12.2012

W tym roku „ wieczerzę wigilijną” poprzedziły Jasełka, przygotowane przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem p. M. Malickiej oraz p. K. Jóźwiaczuk.  W scenerii betlejemskiej stajenki uczniowie przedstawili „ narodziny Pana…”. Wspólnie zaśpiewano najpiękniejsze polskie Kolędy, a po Jasełkach p. Magdalena Głowicka –za-ca dyrektora zaprosiła wszystkich zebranych do świątecznego stołu. Przy którym tradycyjnie już wspólnie zasiedli pracownicy Zespołu Szkół NR 26: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji, zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych ze szkołą środowisk kombatanckich: Klubu Byłych Politycznych Więźniów Mauthausen-Gusen, Środowisk Chrobry II i IV Obwodu Ochota, nasi emerytowani nauczyciele, ksiądz proboszcz parafii św. Grzegorza Wielkiego – Grzegorz Cwajda. Zaproszenie przyjął również Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – p. Stanisław Oleksiak.

Modlitwę o narodzinach Jezusa odczytał ks. Proboszcz G. Cwajda. Życzenia świąteczne gościom oraz pracownikom szkoły w imieniu p. dyrektor- Bożeny Wróblewskiej złożyła za-ca dyrektora p. Magdalena Głowicka. Do zebranych w ciepłych słowach i z życzeniami świątecznymi zwrócił się również Prezes ŚZŻAK p. Stanisław Oleksiak. Tradycyjnie wszyscy złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, a ks. John rozdał pamiątkowe obrazki.

Anetta Kubiś
ZS NR 26