Uczniowie Zespołu Szkół NR 26 na PikniKołłku w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja

W sobotę 13 października 2012r. w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja został zorganizowany dla społeczności dzielnicy Ochota – Piknik. Organizatorami PikniKołłka byli wymienione wyżej XXI LO, Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, AURAEKO oraz SPRINTAIR. Piknik odbywał się pod hasłem edukacyjnego projektu ochrony środowiska naturalnego – „E-cywilizacji kłopoty z e- śmieciami”.

Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie, a ściślej uczennice z klas: IB , IIB i III B LXIX Liceum Ogólnokształcącego, które wzięły udział w pokazie modę ekologicznej. Pomysłodawczynią i autorką wszystkich prezentowanych kreacji – wybranych modeli z dużej części kolekcji  jest p. Zofia Przybylska – wychowawczyni klasy IIB LO o profilu dizajnerskim. Jednakże powstanie kolekcji nie byłoby możliwe bez wsparcia p. dyrektor Bożeny Wróblewskiej, która akceptuje wszelkie  innowacje wykraczające poza program nauczania pozwalające na wszechstronny rozwój młodego człowieka.

Jak widać na prezentowanych zdjęciach każda z sukienek została wykonana z innego materiału ekologicznego, za surowiec posłużyły więc: puste opakowania po jogurtach i napojach,  korki, butelki, jednorazowe rękawiczki, dyskietki oraz płyty, męskie krawaty, sztuczne kwiaty, mnóstwo papieru w tym stare gazety i kolorowe kartki oraz różne rodzaje folii. Należy podkreślić, że wszystkie sukienki zostały uszyte ręcznie z wielką starannością i dbałością o detale.

Inspiracją powstania kolekcji jest ruch ekologiczny – tak istotny dla młodego człowieka, bowiem  jeśli żyjemy zgodnie z naturą, to zapobiegamy degradacji środowiska, a tym samym je ratujemy. Nasze działania wynikają z propagowania ekologicznego stylu życia i są wdrażane w program nauczania i wychowania.

Uczennice z wdziękiem  prezentowały stroje pod czujnym okiem „projektantki”, przydatne były wskazówki udzielane nawet na chwilę przed wejściem na scenę. Wszystkie modele wzbudzały powszechny aplauz publiczności zgromadzonej na Pikniku, a każde wejście modelki  było nagradzane gromkimi brawami.

Pani Joanna Stocka – dyrektor XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja na zaproszenie, której uczestniczyliśmy w tej imprezie po pokazie zaprosiła nas na fantastyczny, pyszny tort.

Szczególnie miłe było to, że nam jako pierwszym przypadło w udziale  skosztowanie tych słodkości.

Oprócz naszego pokazu organizatorzy zapewnili zebranym wiele innych atrakcji min.: występy uczniów Kołłątaja- chóru szkolnego oraz prezentacja tańca indyjskiego, pokazy gimnastyki, ciekawej fizyki. Odbyły się konkursy z nagrodami, loteria fantowa i wystawa uczniowskich prac.

Ogólnie atmosfera na pikniku była fantastyczna, wszystkim dopisywały humory, więc zabawa była  naprawdę wyśmienita.

Spotkanie to było okazją do promowania naszej szkoły w środowisku lokalnym i zacieśniania więzi międzyszkolnych.

Uczennice IIB LO wraz z wychowawcą