W dniu 14.10.2019 (poniedziałek) sekretariat szkolny będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Wystawa historyczna o czasach PRL

Podsumowanie II etapu projektu

24 września 2012 w Zespole Szkół nr 26 została otwarta wystawa historyczna realizowana w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych „Przeżyj to sam…”- polskie drogi do demokracji – Warsztaty z najnowszej historii Polski dla uczniów Zespołu Szkół Nr 26 w Warszawie. Program realizowany przez p. Pawła Włoczewskiego – nauczyciela historii. Celem wystawy było podsumowanie II etapu projektu i zaprezentowanie pracy własnej uczniów. Koncepcja zorganizowania wystawy przyjęta przez uczestników warsztatów, pozwoliła zachęcić młodzież do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów, a przy okazji była ciekawą formą gromadzenia dokumentacji na temat wspomnień z czasu stanu wojennego i życia w PRL. Efektem jest ekspozycja składająca się z przedmiotów codziennego użytku, oraz dokumentów fotograficznych i pisanych z czasów PRL.
Wystawę mogli również zobaczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz uczestnicy I Rajdu Pieszego po Ochocie.

Paweł Włoczewski

Nauczyciel historii ZS NR 26