Kandydaci składają wniosek o przyjęcie do szkoły w dniach 13.05-20.05 w godzinach 9.00 - 16.00.

Niezłożenie w odpowiednim terminie, któregokolwiek
z wymaganych dokumentów spowoduje niedopuszczenie kandydata do postępowania rekrutacyjnego.

Lekcje historii w Związku Powstańców Warszawskich

23-30 październik 2013 r.

SPOTKANIE Z PANIĄ JOLANTĄ KOLCZYŃSKĄ –ps.”KLARA”

W ostatnim tygodniu października kolejni uczniowie tegorocznych klas drugich naszej szkoły: Liceum Ogólnokształcącego – IIA i IIB, oraz Technikum Informatycznego – IIA i IIB wzięli udział w cyklu spotkań z żołnierzem Armii Krajowej – łączniczką zgrupowania „Chrobry II” – Panią Jolantą Kolczyńską ps. „Klara”. Chrzestną sztandaru naszej szkoły.

Każda z klas odbyła lekcję historii z udziałem p. J. Kolczyńskiej w siedzibie głównej ZPW i SPPW przy ul. Długiej w Warszawie. Tutaj w otoczeniu autentycznych pamiątek i licznych eksponatów mogli bliżej poznać wojenne losy jednej z uczestniczek Powstania Warszawskiego, ale też dowiedzieć się o historii i losach stolicy w okresie okupacji i walk powstańczych 1944r.

Spotkania z powstańcami – żołnierzami AK są wpisane w realizację szkolnego programu wychowania obywatelskiego i patriotycznego związanego z imieniem szkoły – „Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944”.

Anetta Kubiś
Nauczyciel historii