Serdecznie zapraszamy dnia 17.10 na piknik rodzinny "Mózg lubi ruch"
Zaproszenie do udziału w programie artystycznym dla dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Ochoty podczas 25 edycji programu „Gwiazdka świeci dla dzieci”
Uwaga, absolwenci liceum! W tym roku egzamin maturalny w starej formule odbędzie się po raz ostatni!

Lekcje historii w Związku Powstańców Warszawskich

23-30 październik 2013 r.

SPOTKANIE Z PANIĄ JOLANTĄ KOLCZYŃSKĄ –ps.”KLARA”

W ostatnim tygodniu października kolejni uczniowie tegorocznych klas drugich naszej szkoły: Liceum Ogólnokształcącego – IIA i IIB, oraz Technikum Informatycznego – IIA i IIB wzięli udział w cyklu spotkań z żołnierzem Armii Krajowej – łączniczką zgrupowania „Chrobry II” – Panią Jolantą Kolczyńską ps. „Klara”. Chrzestną sztandaru naszej szkoły.

Każda z klas odbyła lekcję historii z udziałem p. J. Kolczyńskiej w siedzibie głównej ZPW i SPPW przy ul. Długiej w Warszawie. Tutaj w otoczeniu autentycznych pamiątek i licznych eksponatów mogli bliżej poznać wojenne losy jednej z uczestniczek Powstania Warszawskiego, ale też dowiedzieć się o historii i losach stolicy w okresie okupacji i walk powstańczych 1944r.

Spotkania z powstańcami – żołnierzami AK są wpisane w realizację szkolnego programu wychowania obywatelskiego i patriotycznego związanego z imieniem szkoły – „Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944”.

Anetta Kubiś
Nauczyciel historii