Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Lekcje historii w Związku Powstańców Warszawskich

23-30 październik 2013 r.

SPOTKANIE Z PANIĄ JOLANTĄ KOLCZYŃSKĄ –ps.”KLARA”

W ostatnim tygodniu października kolejni uczniowie tegorocznych klas drugich naszej szkoły: Liceum Ogólnokształcącego – IIA i IIB, oraz Technikum Informatycznego – IIA i IIB wzięli udział w cyklu spotkań z żołnierzem Armii Krajowej – łączniczką zgrupowania „Chrobry II” – Panią Jolantą Kolczyńską ps. „Klara”. Chrzestną sztandaru naszej szkoły.

Każda z klas odbyła lekcję historii z udziałem p. J. Kolczyńskiej w siedzibie głównej ZPW i SPPW przy ul. Długiej w Warszawie. Tutaj w otoczeniu autentycznych pamiątek i licznych eksponatów mogli bliżej poznać wojenne losy jednej z uczestniczek Powstania Warszawskiego, ale też dowiedzieć się o historii i losach stolicy w okresie okupacji i walk powstańczych 1944r.

Spotkania z powstańcami – żołnierzami AK są wpisane w realizację szkolnego programu wychowania obywatelskiego i patriotycznego związanego z imieniem szkoły – „Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944”.

Anetta Kubiś
Nauczyciel historii