UWAGA! 14.11 czwartek) lekcje będą się odbywały według planu B. Przypominamy o dniu otwartym dla rodziców.

UWAGA! Dnia 13.11 (środa) sekretariat szkolny będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA! Harmonogram matur próbnych znajduje się na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu!.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

W trakcie skontrum biblioteka szkolna jest czynna na dużych przerwach:

Lekcje historii w Związku Powstańców Warszawskich

23-30 październik 2013 r.

SPOTKANIE Z PANIĄ JOLANTĄ KOLCZYŃSKĄ –ps.”KLARA”

W ostatnim tygodniu października kolejni uczniowie tegorocznych klas drugich naszej szkoły: Liceum Ogólnokształcącego – IIA i IIB, oraz Technikum Informatycznego – IIA i IIB wzięli udział w cyklu spotkań z żołnierzem Armii Krajowej – łączniczką zgrupowania „Chrobry II” – Panią Jolantą Kolczyńską ps. „Klara”. Chrzestną sztandaru naszej szkoły.

Każda z klas odbyła lekcję historii z udziałem p. J. Kolczyńskiej w siedzibie głównej ZPW i SPPW przy ul. Długiej w Warszawie. Tutaj w otoczeniu autentycznych pamiątek i licznych eksponatów mogli bliżej poznać wojenne losy jednej z uczestniczek Powstania Warszawskiego, ale też dowiedzieć się o historii i losach stolicy w okresie okupacji i walk powstańczych 1944r.

Spotkania z powstańcami – żołnierzami AK są wpisane w realizację szkolnego programu wychowania obywatelskiego i patriotycznego związanego z imieniem szkoły – „Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944”.

Anetta Kubiś
Nauczyciel historii