UWAGA! W dniu 20.11.2019 r. pedagog szkoły pracuje w godzinach 13.00 – 18.00

UWAGA! Harmonogram matur próbnych znajduje się na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu!.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

W trakcie skontrum biblioteka szkolna jest czynna na dużych przerwach:
10:35-10:50
13:25-13:40

Młodzież Zespołu Szkół NR 26 na I Międzynarodowej Olimpiadzie Wiedzy dla Młodzieży Niepełnosprawnej

24.06.-29.06.2013 r.

W dniach 24.06-29.06.2013 r. w Warszawie odbywała się I Międzynarodowa Olimpiada Wiedzy dla Młodzieży Niepełnosprawnej. Jej organizatorami byli Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i Międzynarodowy Klub Inteligencji „Gluon” w Moskwie. W intelektualnych zmaganiach z zakresu przyrodoznawstwa i podstaw matematyki zmierzyli się młodzi ludzie z Białorusi, Kazachstanu, Rosji, Słowacji i Polski. Olimpijska rywalizacja miała za zadanie przede wszystkim wspierać postęp intelektualny młodzieży niepełnosprawnej, ujawniać potencjał twórczy i kreatywność oraz rozwijać współpracę między ośrodkami kształcenia specjalnego w różnych krajach.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II A LO: Jakub Ostrowski i Dawid Zalewski oraz klasy IA Technikum: Dawid Niżyński, a towarzyszyły im, jako opiekunowie p. Agata Kłosiewicz i p. Marzanna Szymborska – pedagodzy wspierający. Warto podkreślić, że byliśmy jedynymi uczestnikami olimpiady reprezentującymi nasz kraj.

Nasz uczeń – Jakub Ostrowski zajął III miejsce pod względem wiedzy z dziedziny ekologii.

Imprezie towarzyszyły spotkania i wycieczki służące zapoznaniu się młodzieży i poznaniu zabytków Warszawy m.in.: zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Olimpijskiego Centrum Sportu, Starego Miasta.

Marzanna Szymborska