Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły

Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 17 maja 2021r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Harmonogram zajęć lekcyjnych w dniach 17-28 maja 2021r. (tzw. hybrydowy)

Lekcje w trybie zdalnym podział wg. klas (uczniowie pozostają w domu) Lekcje w trybie stacjonarnym podział wg. klas (uczniowie przychodzą do szkoły)
I tydzień
17-21 maja
1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP 2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI
II tydzień
24-28 maja
2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI 1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP

Od dnia 31 maja 2021 roku zajęcia dla wszystkich klas będą się odbywać stacjonarnie w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Młodzież Zespołu Szkół NR 26 na I Międzynarodowej Olimpiadzie Wiedzy dla Młodzieży Niepełnosprawnej

24.06.-29.06.2013 r.

W dniach 24.06-29.06.2013 r. w Warszawie odbywała się I Międzynarodowa Olimpiada Wiedzy dla Młodzieży Niepełnosprawnej. Jej organizatorami byli Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i Międzynarodowy Klub Inteligencji „Gluon” w Moskwie. W intelektualnych zmaganiach z zakresu przyrodoznawstwa i podstaw matematyki zmierzyli się młodzi ludzie z Białorusi, Kazachstanu, Rosji, Słowacji i Polski. Olimpijska rywalizacja miała za zadanie przede wszystkim wspierać postęp intelektualny młodzieży niepełnosprawnej, ujawniać potencjał twórczy i kreatywność oraz rozwijać współpracę między ośrodkami kształcenia specjalnego w różnych krajach.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II A LO: Jakub Ostrowski i Dawid Zalewski oraz klasy IA Technikum: Dawid Niżyński, a towarzyszyły im, jako opiekunowie p. Agata Kłosiewicz i p. Marzanna Szymborska – pedagodzy wspierający. Warto podkreślić, że byliśmy jedynymi uczestnikami olimpiady reprezentującymi nasz kraj.

Nasz uczeń – Jakub Ostrowski zajął III miejsce pod względem wiedzy z dziedziny ekologii.

Imprezie towarzyszyły spotkania i wycieczki służące zapoznaniu się młodzieży i poznaniu zabytków Warszawy m.in.: zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Olimpijskiego Centrum Sportu, Starego Miasta.

Marzanna Szymborska