Serdecznie zapraszamy dnia 17.10 na piknik rodzinny "Mózg lubi ruch"
Zaproszenie do udziału w programie artystycznym dla dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Ochoty podczas 25 edycji programu „Gwiazdka świeci dla dzieci”
Uwaga, absolwenci liceum! W tym roku egzamin maturalny w starej formule odbędzie się po raz ostatni!

Młodzież Zespołu Szkół NR 26 w kampanii edukacyjnej „ZIELONA SZNURÓWKA”

20 wrzesień 2013 r.

Uczniowie z dwóch klas: II B LO oraz III A LO pod kierunkiem p. prof. Agaty Stępień włączyli się do ogólnopolskiej akcji na rzecz ochrony klimatu – „Zielona sznurówka to symbol działania w celu ochrony klimatu”.  Akcja polegała na umieszczeniu w przestrzeni publicznej „zielonej sznurówki”- symbolu promującego ochronę klimatu. 20 września grupa młodzieży wraz z opiekunem ruszyła w teren, aby napotkanym osobom rozdawać sznurówki i propagować hasło „chodzisz- nie trujesz”.

Akcja, co widać na poniższych zdjęciach spotkała się z pozytywnym odzewem wśród mieszkańców Ochoty. Wszyscy chętnie pozwalali zawiązywać na swoich nadgarstkach „zielony symbol ochrony klimatu”, a zielone sznurówki zostały umieszczone też na przystankach, słupach, szlabanach, rowerach itp. Wszędzie tam, gdzie tylko mogły zostać zauważone przez osoby zmotoryzowane, pasażerów komunikacji miejskiej i pieszych.