W dniu 20.09.2019 (piątek) sekretariat szkolny będzie czynny w godzinach 7:00-13:00

W dniu 25.09.2019 (środa) sekretariat szkolny będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Na stronie pedagoga szkolnego dostępne są do pobrania dokumenty dotyczące pomocy socjalnej dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020 (format WORD).

Projekt edukacyjny – „ W połowie drogi …”

11-12.04.2013 r

Uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Profilowanego oraz klasy trzeciej Technikum Informatycznego wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym:

„ W połowie drogi…”. Istotą projektu jest praktyczne diagnozowanie osiągnięć uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych w podstawowych obszarach kształcenia z obowiązkowych przedmiotów maturalnych tj. języka polskiego i matematyki.

Testy matematyczne i polonistyczne konstruowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wymaganiami ogólnymi obejmują:

1. Wykorzystanie i tworzenie informacji
  2. Wykorzystanie i tworzenie reprezentacji
  3. Modelowanie matematyczne
  4. Użycie i tworzenie strategii
  5. Rozumowanie i argumentacja

Język Polski

1. Odbiór tekstów kultury ( nieliterackich i literackich)
  2. Analiza i interpretacja
  3. Tworzenie wypowiedzi

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, jakimi każdy przystępujący do egzaminu maturalnego musi się wykazać. Nauczycielom wyniki egzaminu diagnozującego posłużą do oceny poziomu dotychczasowych osiągnięć uczniów i będą wskazówką do dalszego planowania kształcenia z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych swych uczniów.

Anetta Kubiś