W dniach 16.07 – 24.07 kandydaci zakwalifikowani do Technikum nr 24 muszą dostarczyć następujące dokumenty:

1. Oryginały świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o egzaminie;
  2. Zaświadczenie lekarza medycyny pracy;
  3. Kartę zdrowia;
  4. 3 zdjęcia;
  5. Kwestionariusz osobowy znajdujący się na stronie szkoły.
UWAGA! Przyjmujemy tylko komplet dokumentów!
Telefon w sprawach rekrutacji: 519-139-451

Niezłożenie w odpowiednim terminie, któregokolwiek
z wymaganych dokumentów spowoduje niedopuszczenie kandydata do postępowania rekrutacyjnego.

Kandydatów prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza osobowego ucznia (format WORD).

Kandydatów do liceum (ul. Pilota Skarżyńskiego) prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza osobowego ucznia liceum (format WORD).

Drodzy uczniowie, dostępny już jest harmonogram egzaminów poprawkowych w naszym technikum.

Projekt edukacyjny – „ W połowie drogi …”

11-12.04.2013 r

Uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Profilowanego oraz klasy trzeciej Technikum Informatycznego wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym:

„ W połowie drogi…”. Istotą projektu jest praktyczne diagnozowanie osiągnięć uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych w podstawowych obszarach kształcenia z obowiązkowych przedmiotów maturalnych tj. języka polskiego i matematyki.

Testy matematyczne i polonistyczne konstruowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wymaganiami ogólnymi obejmują:

1. Wykorzystanie i tworzenie informacji
  2. Wykorzystanie i tworzenie reprezentacji
  3. Modelowanie matematyczne
  4. Użycie i tworzenie strategii
  5. Rozumowanie i argumentacja

Język Polski

1. Odbiór tekstów kultury ( nieliterackich i literackich)
  2. Analiza i interpretacja
  3. Tworzenie wypowiedzi

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, jakimi każdy przystępujący do egzaminu maturalnego musi się wykazać. Nauczycielom wyniki egzaminu diagnozującego posłużą do oceny poziomu dotychczasowych osiągnięć uczniów i będą wskazówką do dalszego planowania kształcenia z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych swych uczniów.

Anetta Kubiś