Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły

Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 17 maja 2021r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Harmonogram zajęć lekcyjnych w dniach 17-28 maja 2021r. (tzw. hybrydowy)

Lekcje w trybie zdalnym podział wg. klas (uczniowie pozostają w domu) Lekcje w trybie stacjonarnym podział wg. klas (uczniowie przychodzą do szkoły)
I tydzień
17-21 maja
1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP 2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI
II tydzień
24-28 maja
2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI 1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP

Od dnia 31 maja 2021 roku zajęcia dla wszystkich klas będą się odbywać stacjonarnie w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego.

SPOTKANIE MŁODZIEŻY z POLSKI i NIEMIEC W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU „AZUBI -EUROPA”

20 czerwca 2013 r.

20 czerwca w naszej szkole gościła kilkuosobowa grupa uczniów z niemieckiego Halle.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Azubi -Europa” realizowanego przez Instytut w Halle Saale celem, którego jest wymiana doświadczeń w zakresie szkolnictwa zawodowego w Polsce i Niemczech.

Niemiecka młodzież odwiedza w Polsce szkoły, gdzie odbywa się kształcenie zawodowe, dzieli się z polskimi kolegami zdobytymi doświadczeniami min. prezentuje własne szkoły i przedsiębiorstwa, w których odbywa praktyki. Jednocześnie uczniowie szkoły, w której odbywa się spotkanie mają możliwość zaprezentować swoje doświadczenia związane z realizacją nauczania przedmiotów zawodowych i praktyk również zagranicznych, tak jak w naszym przypadku. Bowiem w spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy III A Technikum Informatycznego, którzy w maju br. odbywali praktykę w Plymouth w Anglii w ramach unijnego projektu „ Leonardo da Vinci”- Uczenie się przez całe życie.

Nasi uczniowie zaprezentowali kolegom z Niemiec zdobyte podczas miesięcznego pobytu w Anglii doświadczenia, możliwości ich wykorzystania w dalszym kształceniu zawodowym, a także wykorzystaniu w przyszłości w pracy zawodowej.

Wymieniono się również spostrzeżeniami i wnioskami, co do celu potrzeby organizowania takich jak to spotkań w kręgu międzynarodowym, aby stale podwyższać poziom i zakres zdobywanej wiedzy. Spotkanie posłużyło też do nawiązania bliższych kontaktów, które będą w przyszłości kontynuowane przez obie strony.

Anetta Kubiś