Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

„ W nieszczęściu, w walce kształcą się charaktery.
W nieszczęściu i w walce człowiek się uczy.”
Józef Piłsudski

W myśl słów marszałka Józefa Piłsudskiego-„ Jestem wyznawcą zasady, że ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”-  95 rocznicę powrotu państwa polskiego na mapę Europy i Świata, młodzież naszej szkoły uczciła wykonaniem montażu słowno – muzycznego.

Uczniowie klas: IA, IIA, IIB i IIIB Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem p. Iwony Siudalskiej i p. Anetty Kubiś, recytowali najpiękniejsze wiersze polskich wieszczów, przeplatając recytacje znanymi pieśniami patriotycznymi min.: „ O mój rozmarynie”, „ Pierwsza brygada”, „ Modlitwa obozowa”. Na zakończenie wszyscy zebrani na uroczystości wspólnie odśpiewali „Rotę”.

Anetta Kubiś
Nauczyciel historii