Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Szkolny konkurs piosenki obcojęzycznej

23 kwietnia 2013 roku odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim udział 8 solistek i 3 zespoły muzyczne. Wykonawcy zaprezentowali wybrane przez siebie piosenki w języku polskim, angielskim, francuskim, rosyjskim i wietnamskim.

Licznie zgromadzona publiczność oceniała kolejno występujących oddając głosy na swoich faworytów. Głosowanie odbywało się na przygotowanych w tym celu komputerach, a wyniki były wyświetlane na dużym ekranie.

Trzecie miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 3A LO – Julia Chachulska, która przepięknie wykonała utwór ‘Hall of Fame’ z repertuaru zespołu The Script.

Drugie miejsce zajął Zespół w składzie: Martyna Szczepańska z klasy 1A LO, Maciej Pąsiek z klasy 1CT, Michał Stawicki z klasy 2a LP oraz Adam Zientara z klasy 1AT. Muzycy wykonali rosyjski utwór pt.: ‘Если в сердцелюбовь’.

Zwyciężczynią w Szkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej została uczennica z klasy 3B LO – Kinga Grądzka, która przy akompaniamencie gitary – Filip Niernsee, zaśpiewała ‘Zombie’ grupy The Cranberries. Jej wokal i własna aranżacja utworu zachwyciła słuchaczy, którzy przyznali wokalistce pierwszą nagrodę.
Nagrody wręczyła p. Magdalena Głowicka- za-ca dyrektora. Organizatorzy przewidzieli również upominki dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!!!

Zespół języków obcych

ZS NR 26