UWAGA! We wtorek (17.12) lekcje będą się odbywały według planu B.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

W trakcie skontrum biblioteka szkolna jest czynna na dużych przerwach:
10:35-10:50
13:25-13:40

UWAGA! Na tablicy przy sekretariacie szkolnym jest wywieszona lista rankingowa uczniów starających sie o zagraniczne praktyki zawodowe.

Udział młodzieży ZS NR 26 w obchodach „Europejskiego Roku Obywateli”

Dom Spotkań z Historią – 2 grudnia 2013 r.

Rok 2013 Komisja Europejska ustanowiła – „Rokiem Obywateli Unii Europejskiej”, w ramach jego obchodów w Domu Spotkań z Historią w dniach 1-4 grudnia odbyły się spotkania z publicznością, gdzie znane osobistość wypowiadały się na tematy związane z pojęciem obywatelskich postaw zarówno w kontekście przemian politycznych, jak i moralno-etycznych. W jednym z takich spotkań, którego gościem był prof. Władysław Bartoszewski uczestniczyli uczniowie z klas IIB i IIIB LO.

Uczniowie mogli usłyszeć min. odpowiedzi na pytania dotyczące kryzysu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, a także tego jak należy kształcić i wychowywać zaangażowanych w sprawy społeczne obywateli. Bogate doświadczenie i wiedza prof. W. Bartoszewskiego przełożyły się na przedstawienie odpowiedzi w szerokim ujęciu historycznym, tj. z perspektywy różnych systemów politycznych i zachodzących w nich przemian społecznych. Dla urodzonych w latach 90- tych młodych ludzi spotkanie było, więc cenną lekcją współczesnej historii jak też realizacją szkolnego programu wychowania obywatelskiego i patriotycznego.

Anetta Kubiś
Nauczyciel historii