Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 19 października 2020 r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco na stronie www oraz w dzienniku Librus.

Ważne informacje dla maturzystów.

Udział młodzieży ZS NR 26 w obchodach „Europejskiego Roku Obywateli”

Dom Spotkań z Historią – 2 grudnia 2013 r.

Rok 2013 Komisja Europejska ustanowiła – „Rokiem Obywateli Unii Europejskiej”, w ramach jego obchodów w Domu Spotkań z Historią w dniach 1-4 grudnia odbyły się spotkania z publicznością, gdzie znane osobistość wypowiadały się na tematy związane z pojęciem obywatelskich postaw zarówno w kontekście przemian politycznych, jak i moralno-etycznych. W jednym z takich spotkań, którego gościem był prof. Władysław Bartoszewski uczestniczyli uczniowie z klas IIB i IIIB LO.

Uczniowie mogli usłyszeć min. odpowiedzi na pytania dotyczące kryzysu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, a także tego jak należy kształcić i wychowywać zaangażowanych w sprawy społeczne obywateli. Bogate doświadczenie i wiedza prof. W. Bartoszewskiego przełożyły się na przedstawienie odpowiedzi w szerokim ujęciu historycznym, tj. z perspektywy różnych systemów politycznych i zachodzących w nich przemian społecznych. Dla urodzonych w latach 90- tych młodych ludzi spotkanie było, więc cenną lekcją współczesnej historii jak też realizacją szkolnego programu wychowania obywatelskiego i patriotycznego.

Anetta Kubiś
Nauczyciel historii