
Miło nam poinformować,iż w tegorocznym XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020, nasza szkoła-Technikum nr 24 uplasowało się na 13 miejscu w Warszawie wśród techników, 35 na Mazowszu i 218 miejscu wsród techników w Polsce. Zostaliśmy odznaczeni tytułem honorowym „SREBRNEJ SZKOŁY 2020”
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły |
|
Dzień otwarty dla zawodu Technik Informatyk do spotkania na TEAMS podczas dnia otwartego 15.04.2021 (godziny 17:30-18:30) | Dzień otwarty dla zawodu Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej do spotkania na TEAMS podczas dnia otwartego 15.04.2021 (godziny 17:30-18:30) |
Wyniki egzaminów zawodowych z sesji styczeń-luty 2021. |
|
Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 19 października 2020 r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 |
|
Ważne informacje dla maturzystów. |
Uhonorowanie medalem „ PRO PATRIA” Dyrektora Zespołu Szkół NR 26 – Pani Bożeny Wróblewskiej
Pragniemy pochwalić się odznaczeniem, jakim została uhonorowana nasza Pani Dyrektor – Bożena Wróblewska, a które jest również szczególnym wyróżnieniem dla całej szkolnej społeczności.
Medal „Pro Patria” – nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na podstawie udokumentowanego wniosku naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji.
Wniosek o uhonorowanie Pani Dyrektor tym odznaczeniem, złożyli kombatanci z Klubu Byłych Więźniów Politycznych Obozów Koncentracyjnych Mauthausen-Gusen, ale swoje podpisy pod wnioskiem złożyli również kombatanci ze Środowiska Żołnierzy AK IV Obwód Ochota.
W złożonym piśmie o uznanie zasług i podziękowaniu za wieloletnią współpracę między szkołą i Klubem czytamy min:.„ (…) To dzięki Pani Dyrektor możemy w murach tej szkoły spotykać się, rozmawiać, dzielić wspomnieniami. Naszej walce i działalności zostały poświęcone dwie Izby Pamięci. Możemy w nich spotykać się na lekcjach historii z młodzieżą – przekazywać jej nasze dziedzictwo w postaci wspomnień i pamiątek, również uczymy młodych ludzi o trudnej prawdzie tamtych czasów. Dzięki tym spotkaniom czujemy szczególną więź międzypokoleniową i wiemy, że pamięć o naszych czasach i dokonaniach nie ulegnie zapomnieniu. Pani charyzma i osobowość sprawiają, że w szkolnej społeczności na każdym kroku otoczeni jesteśmy szacunkiem i serdecznością zarówno ze strony nauczycieli jak i uczniów.”
Kombatanci podkreślili zasługi Pani Dyrektor w organizowaniu ważnych dla pamięci Powstania Warszawskiego uroczystości min: „Rajdu Pieszego Śladami Powstania Warszawskiego na Ochocie” i podziękowali za wdrażanie młodzieży do udziału w uroczystościach rocznicowych na Ochocie i w Pęcicach. Nieprzeceniona jest pomoc w organizowaniu rokrocznych wspólnych z kombatantami wyjazdów młodzieży na tereny byłych obozów koncentracyjnych Mauthausen-Gusen, gdzie uczniowie reprezentują nasz kraj na oficjalnych uroczystościach wyzwolenia obozów z rąk hitlerowskich oprawców. Dzięki Pani Dyrektor w szkole kolportowany jest „Biuletyn” Środowiska Żołnierzy AK IV Obwód Ochota.
Oficjalne nadanie medalu „Pro Patria” Pani Dyrektor Bożenie Wróblewskiej, które jak napisali w uzasadnieniu kombatanci „ niech będzie symbolem naszej wdzięczności za okazywane serce i wyrozumiałość oraz hojną gościnność w murach Pani szkoły” odbyło się 11 października 2013 r. Odznaczenia dokonał Naczelnik Wydziału Odznaczeń i Mianowań Gabinetu Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych – płk. Mirosław Demediuk.
Medal „Pro Patria” wykonany jest ze srebrzonego i oksydowanego metalu, na jego awersie umieszczony jest wizerunek stylizowanego orła Rzeczypospolitej z okresu XVII i XVIII w. Na rewersie widnieją daty konfederacji Barskiej – „1768” i obalenia komunizmu w Polsce–„1989”, nad nimi umieszczony jest napis „Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych”. Pod datami po lewej stronie widnieje układ gałązek z liśćmi dębowymi symbolizującymi odwagę i chwałę, po prawej wawrzyn uosabiający zwycięstwo i bohaterski czyn żołnierski. Pod napisem „Pro Patria” umieszczony jest odwzorowany z jednolitego wzoru chorągwi piechoty i jazdy z roku 1919, wizerunek krzyża.
Pani Dyrektor podziękowała całej społeczności szkolnej, która przyczyniła się do tego, że kombatanci czują się na terenie szkoły dobrze i przyjmowani są przez wszystkich z serdecznością. Zwracając się do nauczycieli: p. Haliny Grabowskiej, p. Anetty Kubiś, p. Romana Marciniaka, p. Pawła Włoczewskiego podkreśliła ich ogromny wkład i twórcze zaangażowanie w realizację koncepcji pracy, która wykrystalizowała się w dniu wyboru imienia szkoły „ Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944.”
Pani Dyrektor odniosła się do osobistych rodzinnych wspomnień z okresu Powstania Warszawskiego. To rodzinna historia wspierała działania na polu zawodowym, a medal „Pro Patria” jest uhonorowaniem spełnienia obowiązku zachowania pamięci o zamordowanych i zaginionych w czasie Powstania Warszawskiego, również osób z najbliższego rodzinnego grona Pani Dyrektor Bożeny Wróblewskiej.
Swoje podziękowanie Pani Dyrektor zakończyła słowami:
„Praca całej społeczności szkolnej przyczyniła się do tego, że zostałam odznaczona medalem „Pro Patria”- DZIĘKUJĘ.”
GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY.
Comments are currently closed.