
Miło nam poinformować,iż w tegorocznym XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020, nasza szkoła-Technikum nr 24 uplasowało się na 13 miejscu w Warszawie wśród techników, 35 na Mazowszu i 218 miejscu wsród techników w Polsce. Zostaliśmy odznaczeni tytułem honorowym „SREBRNEJ SZKOŁY 2020”
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły |
|
Dzień otwarty dla zawodu Technik Informatyk do spotkania na TEAMS podczas dnia otwartego 15.04.2021 (godziny 17:30-18:30) | Dzień otwarty dla zawodu Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej do spotkania na TEAMS podczas dnia otwartego 15.04.2021 (godziny 17:30-18:30) |
Wyniki egzaminów zawodowych z sesji styczeń-luty 2021. |
|
Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 19 października 2020 r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 |
|
Ważne informacje dla maturzystów. |
Uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach
11 kwietnia 2013 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przed Mauzoleum „Pomordowanych w Hitlerowskich Obozach Koncentracyjnych” odbyło się spotkanie kombatanckie z okazji Międzynarodowego Dnia Wyzwolenia Niemiecko- Nazistowskich Obozów.
11 kwietnia 1945 r. – przed 68 laty skończył się koszmar obozowych dni, więźniowie odzyskali wolność i data ta jest symboliczna datą wyzwolenia niemiecko-nazistowskich obozów koncentracyjnych.
Tego dnia przy udziale więźniów został wyzwolony obóz koncentracyjny Buchenwald.
Międzynarodowa Federacja Byłych Więźniów Politycznych (jednoczy wszystkie narodowe organizacje byłych więźniów) w 1946 r. w Paryżu postanowiła, aby datę wyzwolenia K.L. Buchenwald uznać za symboliczną wspólną datę wyzwolenia wszystkich niemiecko- nazistowskich obozów koncentracyjnych. O tym przypomniał Stanisław Zalewski Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.
Uroczystość uświetnili byli więźniowie obozów koncentracyjnych, uczniowie Zespołu Szkół Nr 26 oraz delegacja żołnierzy Reprezentacyjnej Jednostki Wojska Polskiego. Minutą ciszy uczczono pomięć ludzi zamęczonych w nazistowskich miejscach zagłady i złożono kwiaty na symbolicznej mogile.
H. Grabowska
B. Gurda
Comments are currently closed.