W dniach 16.07 – 24.07 kandydaci zakwalifikowani do Technikum nr 24 muszą dostarczyć następujące dokumenty:

1. Oryginały świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o egzaminie;
  2. Zaświadczenie lekarza medycyny pracy;
  3. Kartę zdrowia;
  4. 3 zdjęcia;
  5. Kwestionariusz osobowy znajdujący się na stronie szkoły.
UWAGA! Przyjmujemy tylko komplet dokumentów!
Telefon w sprawach rekrutacji: 519-139-451

Niezłożenie w odpowiednim terminie, któregokolwiek
z wymaganych dokumentów spowoduje niedopuszczenie kandydata do postępowania rekrutacyjnego.

Kandydatów prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza osobowego ucznia (format WORD).

Kandydatów do liceum (ul. Pilota Skarżyńskiego) prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza osobowego ucznia liceum (format WORD).

Drodzy uczniowie, dostępny już jest harmonogram egzaminów poprawkowych w naszym technikum.

Uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

11 kwietnia 2013 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przed Mauzoleum „Pomordowanych w Hitlerowskich Obozach Koncentracyjnych” odbyło się spotkanie kombatanckie z okazji Międzynarodowego Dnia Wyzwolenia Niemiecko- Nazistowskich Obozów.

11 kwietnia 1945 r. – przed 68 laty skończył się koszmar obozowych dni, więźniowie odzyskali wolność i data ta jest symboliczna datą wyzwolenia niemiecko-nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Tego dnia przy udziale więźniów został wyzwolony obóz koncentracyjny Buchenwald.

Międzynarodowa Federacja Byłych Więźniów Politycznych (jednoczy wszystkie narodowe organizacje byłych więźniów) w 1946 r. w Paryżu postanowiła, aby datę wyzwolenia K.L. Buchenwald uznać za symboliczną wspólną datę wyzwolenia wszystkich niemiecko- nazistowskich obozów koncentracyjnych. O tym przypomniał Stanisław Zalewski Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

Uroczystość uświetnili byli więźniowie obozów koncentracyjnych, uczniowie Zespołu Szkół Nr 26 oraz delegacja żołnierzy Reprezentacyjnej Jednostki Wojska Polskiego. Minutą ciszy uczczono pomięć ludzi zamęczonych w nazistowskich miejscach zagłady i złożono kwiaty na symbolicznej mogile.

H. Grabowska

B. Gurda