Uczniów klas ósmych, absolwentów gimnazjum i rodziców zapraszamy na marcowe targi edukacyjne do Pałacu Kultury i Nauki.
Gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych serdecznie zapraszamy na dni otwarte do naszej szkoły.
Uwaga, absolwenci liceum! W tym roku egzamin maturalny w starej formule odbędzie się po raz ostatni!

Uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

11 kwietnia 2013 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przed Mauzoleum „Pomordowanych w Hitlerowskich Obozach Koncentracyjnych” odbyło się spotkanie kombatanckie z okazji Międzynarodowego Dnia Wyzwolenia Niemiecko- Nazistowskich Obozów.

11 kwietnia 1945 r. – przed 68 laty skończył się koszmar obozowych dni, więźniowie odzyskali wolność i data ta jest symboliczna datą wyzwolenia niemiecko-nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Tego dnia przy udziale więźniów został wyzwolony obóz koncentracyjny Buchenwald.

Międzynarodowa Federacja Byłych Więźniów Politycznych (jednoczy wszystkie narodowe organizacje byłych więźniów) w 1946 r. w Paryżu postanowiła, aby datę wyzwolenia K.L. Buchenwald uznać za symboliczną wspólną datę wyzwolenia wszystkich niemiecko- nazistowskich obozów koncentracyjnych. O tym przypomniał Stanisław Zalewski Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

Uroczystość uświetnili byli więźniowie obozów koncentracyjnych, uczniowie Zespołu Szkół Nr 26 oraz delegacja żołnierzy Reprezentacyjnej Jednostki Wojska Polskiego. Minutą ciszy uczczono pomięć ludzi zamęczonych w nazistowskich miejscach zagłady i złożono kwiaty na symbolicznej mogile.

H. Grabowska

B. Gurda