UWAGA! Dnia 26.02.2020 sekretariat szkoły będzie czynny od godziny 11:30. Za utrudnienia przepraszamy.

II tura praktyk

Informacje o realizacji praktyk w ramach Programu Mobilności Leonardo da Vinci p.t. Praktyka, teoria i język obcy w jednym, czyli międzynarodowe staże zawodowe dla techników informatyków, uczniów Zespołu Szkół Nr 26 w Warszawie , numer 2012-1-PL1-LEO01-27049

Realizację II tury praktyk rozpoczęliśmy zgodnie z przyjętym harmonogramem działań od akcji promocyjnej czerwcu 2013r. r., poprzez rekrutację uczestników do 10 września 2013r. (Lista uczestników w załączeniu.) Po przerwie wakacyjnej zakwalifikowani przez szkolną komisję uczestnicy realizowali program z przygotowania do wyjazdu od 5 września do końca października 2013r. Uczestniczyli w zajęciach na temat kultury i obyczajowości angielskiej, warsztatach psychologiczno- pedagogicznych i w kursie języka angielskiego. Brali także udział w spotkaniach organizacyjnych, na których zapoznali się z programem praktyk zawodowych, podpisywali wymagane dokumenty (umowę, oświadczenia i in.) oraz przygotowywali dokumenty potrzebne pracodawcom w języku angielskim.
Wyjazd odbył się w planowanym terminie w dniu 3.11. 2013. Praktyki trwały 4 tygodnie od dnia od 4.11 – 1.12. 2013r. w Plymouth. Uczniowie odbywali praktyki w małych firmach wykorzystujących IT. W czasie trwania stażu koordynator szkolny projektu utrzymywał kontakt telefoniczny i mailowy z opiekunami, organizatorem angielskim i uczestnikami. Nie zgłaszano większych zastrzeżeń do zachowania w pracy i poza nią uczniów. Praktyki przebiegały bez zakłóceń, nie było sytuacji konfliktowych.

Szkolny koordynator projektu LdV
Wiesława Mościcka – Filipczak

Warszawa, 4.02.2014r.
Lista uczestników praktyki zagranicznej w Plymouth w terminie od 4.11 – 1.12. 2013 r.

1. Głaz Michał III BT Technik informatyk- grafika komputerowa
  2. Jabłońska Weronika III BT Technik informatyk- grafika komputerowa