Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 19 października 2020 r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco na stronie www oraz w dzienniku Librus.

Ważne informacje dla maturzystów.

Uczniowie ZS NR 26 wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie „What’s really up”

Czworo uczniów z klasy 1 CT z Zespołu Szkół nr 26 w Warszawie: Aleksandra Odziomek, Karol Cymerman, Eryk Zgajewski i Wojciech Woźniak pod kierunkiem pani Lucyny Mataczyńskiej zdobyło 12 maja 2014r. wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „What’s really up” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za projekt książki elektronicznej w języku angielskim: „The Wrong Way” („Zła droga”).

„The Wrong Way” to krótkie opowiadanie o tym, jak niebezpieczne jest zażywanie narkotyków, jakie groźne skutki niesie to za sobą oraz jak trudno jest wyjść z uzależnienia i rozpocząć nowe życie.

Celem konkursu było stworzenie w programie IBM Reading Companion książki elektronicznej w języku angielskim wspomagającej umiejętność czytania. Tematyka opowiadań lub felietonów miała dotyczyć kwestii ważnych dla współczesnego nastolatka. Udział w konkursie był doskonałą okazją do kreatywnej pracy z tekstem w języku angielskim oraz rozwijania u uczniów zdolności artystycznych i umiejętności ICT.

Stworzone przez uczniów książki będą używane przez czytelników na całym świecie, a treść najlepszych z nich zostanie nagrana przez native speakera.

Konkurs był organizowany przez czasopismo Język Obce w Szkole, IBM, frse, MACMILLAN EDUCATION i BRITISH COUNCIL.

Lucyna Mataczyńska
Nauczyciel j. angielskiego