Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 19 października 2020 r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco na stronie www oraz w dzienniku Librus.

Ważne informacje dla maturzystów.

„Urbanskład ” wyróżniony na V Międzyszkolnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych „Lusterko”

13.12.2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” już po raz V odbył się Międzyszkolny Przegląd Spektakli Profilaktycznych „Lusterko”. Organizatorem był Oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Warszawie oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”.

W tej edycji konkursu udział wzięła młodzież z klas IIIA i IIIB Liceum Ogólnokształcącego oraz IIIA Technikum Informatycznego – „Urbanskład” tworzyli: Weronika Poliksza, Zuzanna Woszczerowicz, Klaudia Pączkowska, Joanna Rogala, Monika Bernat, Jakub Nurzyński, Kamil Prządak i Marcin Skórzewski.

Nasi aktorzy pod opieką artystyczną Pani Karoliny Jóźwiaczuk i Pani Moniki Malickiej zaprezentowali spektakl pt. „Po drugiej stronie”. Konwencja festiwalu zakłada, aby prezentowane spektakle przedstawiały realne problemy młodych ludzi, ich postawy i system wartości, a także, aby ukazane na scenie treści miały pozytywne przesłanie i prezentowały rozwiązanie problemu. Sztuka, której scenariusz współtworzyli uczniowie, przedstawiała historię młodej dziewczyny, której ojciec był alkoholikiem, a która próbowała radzić sobie sama z samotnością, odrzuceniem i brakiem miłości. Sposób życia, który wybrała, nie rozwiązał jej problemów, a jedynie je pogłębił. Siłę do życia i wyzwolenia się z nałogów dali jej przyjaciele i szkoła.

Spektakl został dobrze przyjęty i zebrał nagrody: Weronika Poliksza otrzymała nagrodę za wybitną kreację aktorską, a cała grupa „Urbanskład” – za udział w Przeglądzie oraz nagrodę za oprawę artystyczną i sceniczną sztuk. Tu trzeba przypomnieć, że to już kolejne nagrody i wyróżnienia zdobyte w „ Lusterku” przez naszych aktorów i reżyserki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Chcemy poinformować też, że rozpoczęły się już przygotowania i nabór chętnych do udziału w następnej edycji konkursu!

Monika Malicka

Chwalimy się