UWAGA! 14.11 czwartek) lekcje będą się odbywały według planu B. Przypominamy o dniu otwartym dla rodziców.

UWAGA! Dnia 13.11 (środa) sekretariat szkolny będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA! Harmonogram matur próbnych znajduje się na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu!.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

W trakcie skontrum biblioteka szkolna jest czynna na dużych przerwach:

Warsztaty dla młodzieży „Zagraj w gry – zaprojektuj świat”

7 marca w naszej szkole z udziałem młodzieży – uczniów wszystkich poziomów nauczania Technikum Informatycznego odbyły się interdyscyplinarne warsztaty w ramach projektu „Zagraj w gry – zaprojektuj świat”. Projekt powstał we współpracy nauczycieli Zespołu Szkół NR 26: p. Agaty Stępień i p. Haliny Grabowskiej z nauczycielami akademickimi: prof. Januszem Bujnickim i dr Krystianem Kwiecińskim.

Zajęcia dla młodzieży prowadzili wybitni naukowcy różnych dziedzin nauk: bioinformatycy z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie: prof. Janusz Bujnicki i dr Grzegorz Łach, fizyk, oraz architekci z Politechniki Warszawskiej: dr Krystian Kwieciński i pani Dorota Kabała.

Naukowcy pokazali uczniom jak gry komputerowe mogą posłużyć do zaprojektowania cząsteczki RNA oraz obiektu sportowego.  Uczniowie poznali grę EteRNA i oprogramowanie KetchUp. Mogli porównać zasady, którymi rządzi się świat nanocząsteczek z regułami projektowania przestrzeni publicznej.

Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję przekonać się, że gry komputerowe mogą być nie tylko dobrą zabawą, ale i narzędziem badawczym, a także służącym projektowaniu szkolnej przestrzeni sportowej, jaką jest, np. boisko.

Celem warsztatów było zachęcenie młodzieży do rozwijania swoich zainteresowań w kierunku znajomości nowych technologii i możliwości kształcenia z nimi związanych.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu prowadzących i równie wielkiemu zaangażowaniu uczestniczących w warsztatach uczniów, ci ostatni mieli okazję przekonać się, że nauka nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie. Samodzielna praca badawcza i projektowanie daje dużą frajdę i satysfakcję.

Jesteśmy dumni, że szkoła, dzięki uprzejmości Pani dyrektor Bożeny Wróblewskiej, mogła gościć tak uznanych naukowców – odnoszących międzynarodowe sukcesy i mamy nadzieję, że autorskie prace naszych uczniów stworzone pod kierunkiem znakomitych fachowców będą wstępem dla dalszej realizacji wspólnego projektu.

Agata Stępień

Nauczyciel biologii