Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły

Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 17 maja 2021r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Harmonogram zajęć lekcyjnych w dniach 17-28 maja 2021r. (tzw. hybrydowy)

Lekcje w trybie zdalnym podział wg. klas (uczniowie pozostają w domu) Lekcje w trybie stacjonarnym podział wg. klas (uczniowie przychodzą do szkoły)
I tydzień
17-21 maja
1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP 2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI
II tydzień
24-28 maja
2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI 1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP

Od dnia 31 maja 2021 roku zajęcia dla wszystkich klas będą się odbywać stacjonarnie w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Warsztaty z doradztwa zawodowego listopad 2013 – styczeń 2014

W okresie 12.11.2013 – 17.01.2014 w ZS NR 26 realizowany były program warsztatów doradztwa zawodowego dla klas III LO i LP, IV Technikum oraz II LO.

warsztatyOrganizatorami byli p. Halina Grabowska – szkolny doradca zawodowy, p. Marzanna Szymborska i p. Piotr Nurowski.
Warsztaty prowadzili i współprowadzili studenci III roku Akademii Pedagogiki Specjalnej o specjalności doradztwo zawodowe, a także studenci wybranych warszawskich uczelni wyższych min. Politechniki Warszawskiej, Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Wychowania Fizycznego i pracownicy Urzędu Pracy.

Celem warsztatów było:

• – określenie czynników warunkujących trafną decyzję edukacyjno-zawodową,
  • – zapoznanie się z warunkami rekrutacji do szkół wyższych i policealnych, kierunkami w/w szkołach, przedmiotami na określonych kierunkach i specyfiką uczenia się w systemie dziennym i zaocznym,
  • – poznanie świata zawodów,
  • – poznanie realiów panujących na rynku pracy oraz ofert pracy dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych,

warsztaty
Każda klasa uczestniczyła w 4spotkaniach warsztatowych. Ponadto młodzież o specyficznych potrzebach edukacyjnych miała dodatkowo 5 spotkań w małych grupach pogłębiających tematykę dalszego kształcenia, poszukiwania szkół i miejsc pracy odpowiednich do własnych możliwości psychofizycznych.