Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Warsztaty z doradztwa zawodowego listopad 2013 – styczeń 2014

W okresie 12.11.2013 – 17.01.2014 w ZS NR 26 realizowany były program warsztatów doradztwa zawodowego dla klas III LO i LP, IV Technikum oraz II LO.

warsztatyOrganizatorami byli p. Halina Grabowska – szkolny doradca zawodowy, p. Marzanna Szymborska i p. Piotr Nurowski.
Warsztaty prowadzili i współprowadzili studenci III roku Akademii Pedagogiki Specjalnej o specjalności doradztwo zawodowe, a także studenci wybranych warszawskich uczelni wyższych min. Politechniki Warszawskiej, Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Wychowania Fizycznego i pracownicy Urzędu Pracy.

Celem warsztatów było:

• – określenie czynników warunkujących trafną decyzję edukacyjno-zawodową,
  • – zapoznanie się z warunkami rekrutacji do szkół wyższych i policealnych, kierunkami w/w szkołach, przedmiotami na określonych kierunkach i specyfiką uczenia się w systemie dziennym i zaocznym,
  • – poznanie świata zawodów,
  • – poznanie realiów panujących na rynku pracy oraz ofert pracy dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych,

warsztaty
Każda klasa uczestniczyła w 4spotkaniach warsztatowych. Ponadto młodzież o specyficznych potrzebach edukacyjnych miała dodatkowo 5 spotkań w małych grupach pogłębiających tematykę dalszego kształcenia, poszukiwania szkół i miejsc pracy odpowiednich do własnych możliwości psychofizycznych.