Gimnazjalisto! Z myślą o Tobie przygotowaliśmy!
Technikum nr 24 dwa profile kształcenia w zawodach:
Technik informatyk
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
LXIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi (ul. S. Skarżyńskiego 8) klasy:
IA, IB dziennikarsko – kulturowe (klasy integracyjne);
IC promocji zdrowia (klasa integracyjna);
ID europejska (klasa ogólna);
IE aktywności sportowej
DNI OTWARTE DLA GIMNZJALISTÓW!
22 marca oraz 26 kwietnia 2018 r.
Dofinansowanie nauki dla osób niepełnosprawnych

Warsztaty z doradztwa zawodowego listopad 2013 – styczeń 2014

W okresie 12.11.2013 – 17.01.2014 w ZS NR 26 realizowany były program warsztatów doradztwa zawodowego dla klas III LO i LP, IV Technikum oraz II LO.

warsztatyOrganizatorami byli p. Halina Grabowska – szkolny doradca zawodowy, p. Marzanna Szymborska i p. Piotr Nurowski.
Warsztaty prowadzili i współprowadzili studenci III roku Akademii Pedagogiki Specjalnej o specjalności doradztwo zawodowe, a także studenci wybranych warszawskich uczelni wyższych min. Politechniki Warszawskiej, Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Wychowania Fizycznego i pracownicy Urzędu Pracy.

Celem warsztatów było:

• – określenie czynników warunkujących trafną decyzję edukacyjno-zawodową,
  • – zapoznanie się z warunkami rekrutacji do szkół wyższych i policealnych, kierunkami w/w szkołach, przedmiotami na określonych kierunkach i specyfiką uczenia się w systemie dziennym i zaocznym,
  • – poznanie świata zawodów,
  • – poznanie realiów panujących na rynku pracy oraz ofert pracy dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych,

warsztaty
Każda klasa uczestniczyła w 4spotkaniach warsztatowych. Ponadto młodzież o specyficznych potrzebach edukacyjnych miała dodatkowo 5 spotkań w małych grupach pogłębiających tematykę dalszego kształcenia, poszukiwania szkół i miejsc pracy odpowiednich do własnych możliwości psychofizycznych.