Gimnazjalisto! Z myślą o Tobie przygotowaliśmy!
Technikum nr 24 dwa profile kształcenia w zawodach:
Technik informatyk
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
LXIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi (ul. S. Skarżyńskiego 8) klasy:
IA, IB dziennikarsko – kulturowe (klasy integracyjne);
IC promocji zdrowia (klasa integracyjna);
ID europejska (klasa ogólna);
IE aktywności sportowej
DNI OTWARTE DLA GIMNZJALISTÓW!
22 marca oraz 26 kwietnia 2018 r.
Dofinansowanie nauki dla osób niepełnosprawnych

IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy dla Młodzieży z niepełnosprawnością

26 maja 2017 roku czworo uczniów Zespołu Szkół nr 26 w Warszawie (troje z liceum ogólnokształcącego i jeden z technikum) wzięło udział w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy dla Młodzieży z niepełnosprawnościami. Uczniami tymi byli: Mikołaj Jaskulski (ICT), Natasza Leschi (IA) , Mateusz Luty (IA), Magdalena Markowska(IIA). Olimpiada odbyła się w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Główne zadania konkursu to wspieranie rozwoju potencjału intelektualnego uczniów, rozwijanie ich kreatywności, podnoszenie jakości pracy nauczycieli oraz zachęcanie pedagogów do stosowania aktywnych metod nauczania. Konkurs realizował ideę powszechnego prawa do edukacji, zgodnie z programem UNESCO „Edukacja dla Wszystkich” oraz miał służyć budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy. W olimpiadzie brali udział uczniowie w wieku 14-18 lat, reprezentujący szkoły lub klasy integracyjne, szkoły ogólnodostępne, szkoły specjalne i ośrodki szkolno-wychowawcze. Zadania konkursowe z zakresu ekologii, matematyki, biologii, informatyki opracowali eksperci i nauczyciele praktycy. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych 14-16 i 16-18.
Uczniom towarzyszyli pedagodzy: p. Anna Roś i Marzanna Szymborska.
Gratulujemy naszym olimpijczykom zdobycia:
I miejsca w kategorii wiekowej 14-16 lat – Mikołajowi Jaskulskiemu,
II miejsca w kategorii wiekowej 16-18 lat – Magdalenie Markowskiej,
wyróżnienia w kategorii wiekowej 14-16 lat – Nataszy Leschi i Mateuszowi Luty.