Uwaga, absolwenci liceum! W tym roku egzamin maturalny w starej formule odbędzie się po raz ostatni!

Obchody 100 lecia Niepodległości w Zespole Szkół nr 26

Obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność Zespołu Szkół nr 26 rozpoczęła od wspólnego odśpiewania czterozwrotkowego hymnu narodowego. Tym samym dołączyliśmy do pozostałych 5 mln uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty, którzy wspólnie w całej Polsce 9 listopada o godz. 11.11 zaśpiewali „ Mazurka Dąbrowskiego”. Bijąc tym samym „ Rekord dla Niepodległej”.  11 listopada na mszy św. odprawionej w intencji ojczyzny w kościele św. Jakuba na Ochocie, został wystawiony poczet sztandarowy szkoły. W asyście pocztu uczestniczyło ośmioro uczniów z kl. IAT, IBT, ICT i IIAT. 13 listopada  miał miejsce dalszy ciąg uroczystych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. W godzinach porannych odbył się Uroczysty Apel, który przygotowali uczniowie klasy IDT pod opieką wychowawcy-p. Zofii Przybylskiej. Natomiast na piątej godzinie lekcyjnej 3 i 4 osobowe drużyny klasowe zmierzyły się w konkursie wiedzy o Polsce – „ 100 pytań na 100 lecie Odzyskania Niepodległości”. Zabawa miała charakter quizu. Celem było w jak najkrótszym czasie wskazać prawidłową odpowiedzi na pytania dotyczące historii, literatury i filmu polskiego z ostatnich 100 lat. Najszybciej z udzielaniem prawidłowych odpowiedzi poradzili sobie reprezentanci z kl. II CT, drugie miejsce zajęli  uczniowie z kl. III ALO, a trzecie z kl. IIIDG. Dla uczczenia pamięci  zasłużonych dla odbudowy państwa Polskiego wielkich Polaków na parterze szkoły, w holu głównym, zawisły portrety dwunastu  „Ojców Niepodległości”.