Serdecznie zapraszamy dnia 17.10 na piknik rodzinny "Mózg lubi ruch"
Zaproszenie do udziału w programie artystycznym dla dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Ochoty podczas 25 edycji programu „Gwiazdka świeci dla dzieci”
Uwaga, absolwenci liceum! W tym roku egzamin maturalny w starej formule odbędzie się po raz ostatni!

II Rajd „Ślady Powstania Warszawskiego”

24 października na terenie naszej szkoły odbył się II Rajd „Ślady Powstania Warszawskiego”, którego organizatorami były: Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944 oraz Zespół Szkół nr 26. Impreza  z udziałem uczniów szkół Ochockich i Włoch miała charakter gry terenowej szlakiem miejsc i wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim. Była jedną ze 127 imprez jakie w dniach 20-28 październik odbywały się w ramach II Warszawskiego Tygodnia Edukacyjnego. 49 warszawskich organizacji edukacyjnych poprowadziło  dla mieszkańców stolicy, a zwłaszcza  dzieci i młodzieży – warsztaty naukowe, wykłady, pokazy filmowe i teatralne, edukacyjne gry miejskie, wycieczki i wystawy.

Rajd „Ślady Powstania Warszawskiego” rozpoczął się od wylosowania przez 5 osobowe drużyny trasy, następnie wykonania opaski i podpisania jej nazwą jednego z powstańczych oddziałów. Zadaniem każdej z drużyn było dotarcie do wyznaczonych na mapie 10 punktów i wykonanie związanych z nimi zadań. Część dotyczyła historii walk, cześć miała charakter zręcznościowy, jak rzut do celu, zrobienie opatrunku czy narysowanie znaku Polski Walczącej.  W grze udział wzięło 17 drużyn z trzech szkół.  Po zakończeniu zmagań,  uczestnicy i zaproszeni goście  zostali zaproszeni na  pyszną grochówką.

W tym roku gośćmi specjalnymi Rajdu były dwie uczestniczki Powstania Warszawskiego – żołnierze AK – panie Jadwiga Leszczyńska i Janina Tymkiewicz. Tematem przewodnim spotkania był „ Udział kobiet w Powstaniu Warszawskim”. W podziękowaniu za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się z uczestnikami Rajdu wspomnieniami z okresu okupacji i Powstania Warszawskiego, obie panie zostały odznaczone okolicznościowymi  medalami.

Ostatnim punktem programu była ceremonia dekoracji najlepszych drużyn. W II Rajdzie „Ślady Powstania Warszawskiego” I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół im. Bohaterów Narwiku, II miejsce drużyna klasy IEG Technikum nr 24, III miejsce uczniowie XLIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944. Nagrody i pamiątkowe medale wspólnie wręczyli wicedyrektor Zespołu Szkół nr 26 -pani Monika Brejnak oraz prezes SPPW 1944 pan Maciej Białecki.