Sukces uczniów ZS nr 26 na V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy dla Młodzieży z Niepełnosprawnością

8 czerwca 2018 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie odbyła się V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy dla Młodzieży z Niepełnosprawnością. Pod honorowym patronatem  MEN, Rzecznika Praw Dziecka, PK ds. UNESCO, Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej oraz PFRON-u. Głównym celem konkursu jest wspieranie rozwoju i potencjału intelektualnego uczniów, rozwijanie kreatywności, podnoszenie jakości pracy nauczycieli oraz zachęcanie pedagogów do stosowania aktywnych metod nauczania. Konkurs  wpisuje się w ideę powszechnego prawa do edukacji, realizowany zgodnie z programem UNESCO „Edukacja dla Wszystkich”.

W Olimpiadzie uczestniczą uczniowie w wieku 13-18 lat ze wszystkich typów szkół. Podstawowych, liceów ogólnokształcących z klasami integracyjnymi, techników, szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Zadania konkursowe opracowane przez ekspertów i nauczycieli praktyków obejmują dziedziny: ekologii, matematyki, biologii, informatyki.  Prace oceniane są  w dwóch kategoriach wiekowych: 13-16 lat i 16-18. Właśnie w tej drugiej kategorii wiekowej naszą szkołę reprezentowali uczniowie Technikum nr 24 – Jakub Dobroszycki kl. IDT, Michał Kamiński kl. IICT, Mikołaj Jaskulski kl. IICT oraz uczennica kl. IIA LO -Natasza Leschi. Nasi uczniowie kolejny raz z rzędu zostali zwycięzcami w swojej kategorii wiekowej.

I miejsce (16-18 lat) zdobył Michał Kamiński z kl. IICT, wyróżnienie przyznano  Mikołajowi Jaskulskiemu  również z  kl. IICT.  Uczniom podczas konkursowych zmagań  towarzyszyli pedagodzy –p. Anna Roś  i p. Marzanna Szymborska.

Organizatorzy stworzyli przyjazną, integrującą uczestników i opiekunów atmosferę, służącą wzajemnemu poznaniu, wspomaganiu pozytywnej rywalizacji i wymianie doświadczeń zarówno szkolnych jak i zawodowych.

Zwycięzcy i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!