Na podstronie rekrutacji dostępne są informacje dotyczące rekrutacji uzupełniającej (pliki WORD).

Kandydatów prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza osobowego ucznia (format WORD).

Kandydatów do liceum (ul. Pilota Skarżyńskiego) prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza osobowego ucznia liceum (format WORD).

Drodzy uczniowie, dostępny już jest harmonogram egzaminów poprawkowych w naszym technikum.

77. Rocznica powołania Armii Krajowej – uroczystości na Ochocie

W 77 rocznicę powołania Armii Krajowej, 14 lutego przed tablicą upamiętniającą gen. Stefana Roweckiego – „Grota”, od 18 VI 1940r. do 30 VI 1943r. Komendanta Głównego Armii Krajowej, odbyła się rocznicowa uroczystość. Uczczono pamięć żołnierzy, którzy oddali życie w nierównej walce o wolną Polskę. Przed domem na ul. Spiskiej 14 w którym mieszkał gen. Rowecki i gdzie 30 VI 1943r. został aresztowany przez gestapo, zebrali się przedstawiciele Rady m.st. Warszawy, Rady i Zarządu Dzielnicy Ochota, Dzielnicowego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Warszawa-Ochota, środowisk kombatanckich w tym Środowiska Żołnierzy AK IV Obwodu-Ochota, uczniowie ochockich szkół i mieszkańcy Spiskiej 14. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła bratanica gen. Stefana Roweckiego- prof. Krystyna Rowecka-Trzebnicka oraz uczestnik Powstania Warszawskiego i walk na Ochocie- żołnierz Armii Krajowej płk. pil. Bogdan Bartnikowski ps. „Mały”. Burmistrz Ochoty p. Katarzyna Łęgiewicz podziękowała wszystkim obecnym za podtrzymywanie tradycji spotkań dla uczczenia pamięci o gen. Roweckim i przekazywanie jej kolejnym pokoleniom. Wśród tych którzy każdego roku pamiętają i biorą udział w uroczystości są uczniowie naszej szkoły. Młodzież z klas IBT, IDT i II AT asystowała przy pocztach sztandarowych- szkoły oraz Klubu Byłych Politycznych Więźniów Obozu Koncentracyjnego Mauthausen-Gusen i Środowiska Żołnierzy AK IV Obwodu-Ochota. Delegacji szkoły przewodniczył pan dyrektor Roman Marciniak. Po ceremonii złożenia kwiatów uczniowie zapalili przed tablicą znicz pamięci.