Na podstronie rekrutacji dostępne są informacje dotyczące rekrutacji uzupełniającej (pliki WORD).

Kandydatów prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza osobowego ucznia (format WORD).

Kandydatów do liceum (ul. Pilota Skarżyńskiego) prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza osobowego ucznia liceum (format WORD).

Drodzy uczniowie, dostępny już jest harmonogram egzaminów poprawkowych w naszym technikum.

Młodzież ZS nr 26 uczciła pamięć „ Żołnierzy Wyklętych” 1 marca 2019 r.

1 marca jest obchodzony od 2011 r. jako Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione sejmową ustawą z 4 lutego 2011 roku w 60 rocznicę zamordowania przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W tym dniu w wielu miejscach kaźni dziesiątek tysięcy żołnierzy niepodległościowego podziemia, które prowadziło nierówną walkę z komunistyczną władzą odbywają się uroczystości.
Uczniowie kl. 2 FG wraz z nauczycielami historii wzięli udział w uroczystym złożeniu wieńców z udziałem ministra Obrony Narodowej -p. Mariusza Błaszczaka pod tablicą przy ul. Chałubińskiego 3B/ul. Oczki 1- miejscu upamiętniającym ofiary represji komunistycznych w budynku dawnego aresztu śledczego Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego. W uroczystości wzięli udział byli więźniowie min.: – p. Stefan Pastewka aresztowany w 1945 r. żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego oraz p. Bogusław Nizieński- żołnierz AK, sędzia, Rzecznik Interesu Publicznego, Kawaler Orderu Orła Białego.
Po uroczystym złożeniu kwiatów zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia mieszczącej się w podpiwniczeniu budynku Izby Pamięci Ofiar Terroru Komunistycznego. Miejsca kaźni tych, którzy nie godzili się z systemem i władzą komunistyczną narzuconą siłą Polsce. Odbyliśmy wzruszającą lekcję historii przywołującej pamięć o „ Żołnierzach Niezłomnych”.