Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Młodzież ZS nr 26 uczciła pamięć „ Żołnierzy Wyklętych” 1 marca 2019 r.

1 marca jest obchodzony od 2011 r. jako Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione sejmową ustawą z 4 lutego 2011 roku w 60 rocznicę zamordowania przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W tym dniu w wielu miejscach kaźni dziesiątek tysięcy żołnierzy niepodległościowego podziemia, które prowadziło nierówną walkę z komunistyczną władzą odbywają się uroczystości.
Uczniowie kl. 2 FG wraz z nauczycielami historii wzięli udział w uroczystym złożeniu wieńców z udziałem ministra Obrony Narodowej -p. Mariusza Błaszczaka pod tablicą przy ul. Chałubińskiego 3B/ul. Oczki 1- miejscu upamiętniającym ofiary represji komunistycznych w budynku dawnego aresztu śledczego Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego. W uroczystości wzięli udział byli więźniowie min.: – p. Stefan Pastewka aresztowany w 1945 r. żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego oraz p. Bogusław Nizieński- żołnierz AK, sędzia, Rzecznik Interesu Publicznego, Kawaler Orderu Orła Białego.
Po uroczystym złożeniu kwiatów zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia mieszczącej się w podpiwniczeniu budynku Izby Pamięci Ofiar Terroru Komunistycznego. Miejsca kaźni tych, którzy nie godzili się z systemem i władzą komunistyczną narzuconą siłą Polsce. Odbyliśmy wzruszającą lekcję historii przywołującej pamięć o „ Żołnierzach Niezłomnych”.