Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Wycieczka do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie – 14.10.19 r.

We wtorek 14.10. br. uczniowie z klasy 2AT i 2CT naszego technikum byli na wycieczce w pałacu w Wilanowie. Młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej – „Na sarmackim dworze”. Obcując ze sztuką baroku- uczniowie poznali historię pałacu. Zgłębili wiedzę z okresu sarmatyzmu, poznając min. zwyczaje i etykietę panującą na dworze króla Jana III Sobieskiego. Mieli niepowtarzalną okazję wczuć się w postać XVII szlachcica przymierzając elementy staropolskiego stroju takie jak: żupan, kontusz, pas kontuszowy czy kołpak. Z dużym zaciekawieniem młodzież wysłuchała opowieści o „pompa funebris”, czyli organizacji i przygotowań staropolskich pogrzebów, które charakteryzował niezwykły wręcz przepych.
Na pewno wizyta w Wilanowie będzie świetnym uzupełnieniem lekcji języka polskiego z baroku i historii z XVII w.