UWAGA! Na stronie praktyk zawodowych znaleźć można informacje o ZAGRANICZNYCH PRAKTYKACH ZAWODOWYCH w r. szk. 2019/20!

UWAGA! Harmonogram matur próbnych znajduje się na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu!.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

W trakcie skontrum biblioteka szkolna jest czynna na dużych przerwach:

Wycieczka do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie – 14.10.19 r.

We wtorek 14.10. br. uczniowie z klasy 2AT i 2CT naszego technikum byli na wycieczce w pałacu w Wilanowie. Młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej – „Na sarmackim dworze”. Obcując ze sztuką baroku- uczniowie poznali historię pałacu. Zgłębili wiedzę z okresu sarmatyzmu, poznając min. zwyczaje i etykietę panującą na dworze króla Jana III Sobieskiego. Mieli niepowtarzalną okazję wczuć się w postać XVII szlachcica przymierzając elementy staropolskiego stroju takie jak: żupan, kontusz, pas kontuszowy czy kołpak. Z dużym zaciekawieniem młodzież wysłuchała opowieści o „pompa funebris”, czyli organizacji i przygotowań staropolskich pogrzebów, które charakteryzował niezwykły wręcz przepych.
Na pewno wizyta w Wilanowie będzie świetnym uzupełnieniem lekcji języka polskiego z baroku i historii z XVII w.