UWAGA! W dniach 27.01-31.01.2020 sekretariat szkoły będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia.

Deklaracje na egzaminy EE.08 oraz AU.54 przyjmowane będą w dniach 03-04.02.2020

Uczniowie klas trzecich ubiegających się o praktyki zagraniczne - rozpoczął się II etap rekrutacji. Więcej informacji na podstronie praktyk zawodowych.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

Uroczystość 80 rocznicy obrony Warszawy przy Pomniku Barykady Września 1939r.

W niedzielę 8 września 2019 r. przy pomniku Barykada Września 1939 roku odbyły się obchody z okazji 80. rocznicy obrony Warszawy. Data jest związana z heroiczną  obroną Ochoty przed nacierającymi  na Warszawę w 1939 roku niemieckimi jednostkami 4 dywizji Pancernej Grupy Armii „Południe”. W miejscu, gdzie mieszkańcy Ochoty wybudowali złożoną z tramwajów i szkolnych ławek barykadę, aby uniemożliwić niemieckim czołgom przedarcie się do miasta, stoi dziś zaprojektowany przez  prof. Juliana Pałkę pomnik.  Wykonany z surowego betonu w postaci trzech brył ustawionych w poprzek ul. Grójeckiej. Bryły tworzą olbrzymie cyfry odpowiadające datom: po lewej 8.IX – data budowy barykady, pośrodku 1939 – rok obrony Warszawy, po prawej 27.IX – data zawieszenia broni. Dziś na pomniku jest umieszczonych ponad 40 tablic pamiątkowych.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Rady i Zarządu dzielnicy Ochota, wraz z panią burmistrz- Katarzyną Łęgiewicz, członkowie Warszawskiej Wojewódzkiej Rady Żołnierzy Września 1939 roku, kombatanci z różnych środowisk min.: Żołnierzy AK IV Obwód Ochota i Związku Powstańców Warszawskich na Ochocie, młodzież z pocztami sztandarowymi, harcerze i mieszkańcy Ochoty.

Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia Znicza Pamięci, a następnie okolicznościowe  przemówienie wygłosiła burmistrz Ochoty p. Katarzyna Łęgiewicz. W tym roku część artystyczną przygotowali uczniowie z XIV LO im. Stanisława Staszica. Uroczyste złożenie wieńcy poprzedził Apel Pamięci. Salwą honorową uczczono pamięć obrońców Warszawy z września 1939r.

W  delegacji reprezentującej na  uroczystości naszą szkolną społeczność pod opieką p. Anetty Kubiś uczestniczyli uczniowie z kl. IAT,IFG, IFGP, IIAT, II FG i IIIBT.