Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Wizyta metropolity warszawskiego – ks. kardynała Kazimierza Nycza w Zespole Szkół nr 26

17 maja br. gościliśmy w naszych progach metropolitę warszawskiego – ks. kardynała Kazimierza Nycza. Wizyta był częścią programu wizytacji parafii św. Grzegorza Wielkiego do której nasza szkoła należy. W spotkaniu z dostojnym gościem uczestniczyła cała szkolna społeczność- dyrekcja szkoły, uczniowie oraz pracownicy administracyjni. Ze względu na napięty program wizytacji czasu na rozmowę było niewiele. Niemniej jednak, zebrani podzielili się przemyśleniami dotyczącymi min. pokonywania przez młodych ludzi trudności związanych ze świadectwem wiary, czy kryzysu systemu wartości, tak w życiu współczesnego człowieka jak i kościoła w Polsce.
Bardzo dziękujemy księdzu kardynałowi za wizytę i podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu z tego wydarzenia.