W dniu 20.09.2019 (piątek) sekretariat szkolny będzie czynny w godzinach 7:00-13:00

W dniu 25.09.2019 (środa) sekretariat szkolny będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Na stronie pedagoga szkolnego dostępne są do pobrania dokumenty dotyczące pomocy socjalnej dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020 (format WORD).

Uroczystość otwarcia wystawy poświęconej generałowi Stefanowi Roweckiemu -„Grot” Reduta Kaliska 12 czerwca 2019 r.

12 czerwca 2019 r. u zbiegu ulic Grójeckiej i Kaliskiej na skwerze im. Reduty Kaliskiej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej życiu generała Stefana Roweckiego „Grot”. Od 18.06.1940r. do 30.06.1943r. Komendanta Głównego Armii Krajowej. Osoba generała jest bezpośrednio związana z warszawską Ochotą. Tutaj mieszkał pod adresem Spiska 14 i tutaj 30 czerwca 1943 r. został aresztowany przez gestapo. Dziś przy ul. Spiskiej 14 wisi tablica poświęcona jego pamięci. Każdego roku w rocznicę utworzenia Armii Krajowej odbywają się przy niej dzielnicowe uroczystości.
Wystawa prezentuje życie generała Stefana Roweckiego począwszy od wczesnych lat dzieciństwa do chwili aresztowania. Znalazły się na niej liczne fotografie rodzinne, również te nie publikowane oraz dokumenty z okresu okupacyjnej działalności generała. Wystawa powstała we współpracy Zespołu Szkół Nr 26 z Stowarzyszeniem Pamięci Powstania Warszawskiego 1944 i Archiwum Akt Nowych.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli liczni goście min: Burmistrz Dzielnicy Ochota- p. Katarzyna Łęgiewicz, p. Ewa Kacprzak- Szymańska- zastępca Burmistrza Ochoty, p. Mariusz Olczak- Kierownik Archiwów Społecznych Archiwum Akt Nowych, p. Krzysztof Wojciechowski- Doradca Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, p.Maciej Białecki-Prezes Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944, kombatanci ze środowiska Żołnierzy AK IV Obwód Ochota – Powstańcy Warszawscy płk. pil. Bogdan Bartnikowski ps. „Mały” i p. Stefan Pastewka ps. „Jurek”. Uroczyste przecięcie wstęgi otwarcia wraz z burmistrz Ochoty i dyrektorem Zespołu Szkół nr 26 p. Romanem Marciniakiem dokonała bratanica gen. Stefana Roweckiego- prof. Krystyna Rowecka-Trzebnicka, która przy tej okazji wygłosiła również okolicznościowe przemówienie. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów z klasy IDT pod opieką p. Zofii Przybylskiej zebrani wysłuchali opartej na wspomnieniach i dokumentach biografii generała Stefana „Grot” Roweckiego.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy i poznania bliżej historii bohatera, którego się nie zapomina.