Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły

Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 17 maja 2021r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Harmonogram zajęć lekcyjnych w dniach 17-28 maja 2021r. (tzw. hybrydowy)

Lekcje w trybie zdalnym podział wg. klas (uczniowie pozostają w domu) Lekcje w trybie stacjonarnym podział wg. klas (uczniowie przychodzą do szkoły)
I tydzień
17-21 maja
1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP 2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI
II tydzień
24-28 maja
2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI 1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP

Od dnia 31 maja 2021 roku zajęcia dla wszystkich klas będą się odbywać stacjonarnie w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uroczystość 81 rocznicy obrony Warszawy przy Pomniku Barykady Września 1939r.

8 września 2020 r. minęło 81 lat od rozpoczęcia walk z Niemcami w obronie stolicy podczas II wojny światowej. Z tej okazji przy pomniku Barykada Września 1939 r., zebrani przedstawiciele Rady i Zarządu dzielnicy Ochota, członkowie Warszawskiej Wojewódzkiej Rady Żołnierzy Września 1939 roku, kombatanci z różnych środowisk min.: Żołnierzy AK IV Obwód Ochota i Związku Powstańców Warszawskich na Ochocie, młodzież z pocztami sztandarowymi, harcerze i mieszkańcy Ochoty- oddali hołd, bohaterskim obrońcom Warszawy z września 1939 r.

Uroczystość rozpoczęło wspólne zapalenie przez kombatanta i harcerza „Znicza Pamięci”, a następnie został odegrany hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Przybyłych powitała  burmistrz dzielnicy Ochota pani Katarzyna Łęgiewicz, która wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Podczas uroczystości medalem „Pro Bono Poloniae” został uhonorowany pan Edward Markowski. Wieloletni radny dzielnicy Ochota i gminy Warszawa–Centrum, nauczyciel ochockich szkół, oraz więzień niemieckich obozów przejściowych Zieleniak oraz Dulag 121 w Pruszkowie. Dokonujący odznaczenia, obecny na uroczystości  Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pan Jan Józef Kasprzyk w swym przemówieniu odniósł się do niezłomnej postawy obrońców Warszawy-pokolenia wychowanego w II RP. Powiedział min.:  „(…) 81 lat temu żołnierz polski i obywatele stolicy bronili tego miejsca przez blisko trzy tygodnie przed zastępami Niemców, którzy chcieli wedrzeć się do Warszawy. Dla tamtego pokolenia nie było ceny, której nie należałoby poświęcić za niepodległość. Oddajemy im dzisiaj cześć, zapatrzeni w cienie przodków, które uczą nas, iż niepodległość jest najcenniejsza, że za niepodległość własnej Ojczyzny można poświęcić wszystko”. – podkreślił  Szef UdSKiOR.  „Do tego pokolenia, wychowanego w II RP, należy Pan Edward Markowski, którego miałem honor i zaszczyt odznaczyć medalem „Pro Bono Poloniae”. Pan Edward przeszedł prawdziwe piekło, tu na „Zieleniaku” w czasie Powstania Warszawskiego. Przeszedł przez obóz przejściowy w Pruszkowie, ale nigdy on i jego bliscy nie stracili nadziei, że Polska będzie wolna, niepodległa, że trzeba dać z siebie wszystko, aby była suwerenna i cieszyła się pokojem. Przemówienie zakończył słowami –„ Pan Edward, jako wieloletni radny Dzielnicy Ochota, czynił wszystko, aby pamięć nie zginęła, bo na pamięci musimy budować tożsamość.”

Uroczystość zakończyło złożenie pod pomnikiem przez przybyłe delegacje wieńcy. W delegacji reprezentującej społeczność ZS nr 26 uczestniczyli uczniowie z kl. II AI pod opieką pani Anetty Kubiś. Wcześniej salwą honorową oddano hołd poległym w obronie Warszawy żołnierzom i jej mieszkańcom.