Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły

Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 17 maja 2021r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Harmonogram zajęć lekcyjnych w dniach 17-28 maja 2021r. (tzw. hybrydowy)

Lekcje w trybie zdalnym podział wg. klas (uczniowie pozostają w domu) Lekcje w trybie stacjonarnym podział wg. klas (uczniowie przychodzą do szkoły)
I tydzień
17-21 maja
1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP 2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI
II tydzień
24-28 maja
2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI 1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP

Od dnia 31 maja 2021 roku zajęcia dla wszystkich klas będą się odbywać stacjonarnie w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uroczystości rocznicowe przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie 17.09.2020 r.

Uczniowie Technikum nr 24 uczcili pamięć ofiar sowieckiej agresji na Polskę. W 81 rocznicę tamtych wydarzeń, 17 września przy  Pomniku  Poległym i Pomordowanym na Wschodzie wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii. W tym roku społeczność naszej szkoły reprezentowali uczniowie z klas 2 FGP i 2 DI pod opieką p. Anetty Kubiś i p. Beaty Kublik – Rutkowskiej. Rys historyczny przybliżyli młodzieży Andrzej Kropiwnicki Przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze oraz Halina Kurpińska. Spotkanie zakończyło złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na podkładach kolejowych symbolizujących miejsca kaźni i łagrów „na nieludzkiej ziemi”.

17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji z 1932 r., Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Podpisany na Kremlu 23 sierpnia 1939 r. między Hitlerem i Stalinem miał wymazać Polskę z mapy Europy i świata na zawsze. Naród polski został poddany eksterminacji  przez dwa zbrodnicze totalitaryzmy.  Za  walkę o wolność zapłacił ogromną cenę.

Spotkanie organizowane od 25 lat  z udziałem uczniów stołecznych szkół ma na celu utrzymanie pamięci historycznej przez kolejne pokolenie młodych Polaków i oddanie hołdu milionom naszych rodaków pomordowanych na „nieludzkiej ziemi”.