Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 19 października 2020 r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco na stronie www oraz w dzienniku Librus.

Ważne informacje dla maturzystów.

Uroczystości rocznicowe przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie 17.09.2020 r.

Uczniowie Technikum nr 24 uczcili pamięć ofiar sowieckiej agresji na Polskę. W 81 rocznicę tamtych wydarzeń, 17 września przy  Pomniku  Poległym i Pomordowanym na Wschodzie wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii. W tym roku społeczność naszej szkoły reprezentowali uczniowie z klas 2 FGP i 2 DI pod opieką p. Anetty Kubiś i p. Beaty Kublik – Rutkowskiej. Rys historyczny przybliżyli młodzieży Andrzej Kropiwnicki Przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze oraz Halina Kurpińska. Spotkanie zakończyło złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na podkładach kolejowych symbolizujących miejsca kaźni i łagrów „na nieludzkiej ziemi”.

17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji z 1932 r., Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Podpisany na Kremlu 23 sierpnia 1939 r. między Hitlerem i Stalinem miał wymazać Polskę z mapy Europy i świata na zawsze. Naród polski został poddany eksterminacji  przez dwa zbrodnicze totalitaryzmy.  Za  walkę o wolność zapłacił ogromną cenę.

Spotkanie organizowane od 25 lat  z udziałem uczniów stołecznych szkół ma na celu utrzymanie pamięci historycznej przez kolejne pokolenie młodych Polaków i oddanie hołdu milionom naszych rodaków pomordowanych na „nieludzkiej ziemi”.