Szkolny konkurs matematyczny dla klas I, II, III
„ Lubię matematykę”
14 grudnia, godz. 13.40 ( 7 lekcja) sala nr 319
Wszystkich zainteresowanych udziałem serdecznie zapraszamy!
Zespół nauczycieli matematyki
Podanie o paczkę żywnościową
Regulamin konkursu na własny ekslibris

Biblioteka

Biblioteka szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:45-14:45.

Bibliotekarz: Bożena Dynowska

tel. wew. 40

Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z bogatego księgozbioru.

Znajdziecie u nas lektury, podręczniki (w czytelni), literaturę popularnonaukową, literaturę piękną (również najnowszą), wydawnictwa informacyjne, filmy na płytach CD (w tym lektury szkolne), czasopisma (Auto Świat, National  Geographic,  Komputer Świat, Świat Druku, Poligrafika, Cogito), podstawową dokumentację np. Statut Szkoły czy Przedmiotowy System Oceniania.

Można  wypożyczyć książki w formie audiobooków  lub skorzystać z czytników e-booków.

Od lat współpracujemy z Wypożyczalnią Kompletów Książek co  daje nam dostęp do ukazujących się nowości  z literatury pięknej i popularnonaukowej, które wypożyczamy do naszej szkolnej biblioteki. Zainteresowani uczniowie pomagają w wyborze literatury, składają swoje propozycje książek do biblioteki szkolnej.

Zapraszamy  wszystkich do brania udziału:

– w  zajęciach przygotowujących maturzystów do matury z języka polskiego

–  w konkursach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę szkolną i wojewódzkim  konkursie  organizowanym  przez MDK Muranów „Wydajemy Własną Książkę”

– w wycieczkach organizowanych do innych bibliotek   oraz na  Warszawskie Targi Książki

-w wycieczkach,  wyjściach do teatrów, muzeów, kin w ramach „Popołudniowych Spotkań z  Kulturą”

-w  spotkaniach Kółka Kultury Japońskiej

– kiermaszach książek

Każdy z Was może współpracować z biblioteką szkolną, pomagać  w organizowaniu imprez i wydarzeń czytelniczych oraz  w pracach  w ramach „Koła Przyjaciół Książki”.

ZAPRASZAMY!

Poniżej albumy z naszych spotkań:

REGULAMIN PRACY  BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ

Biblioteka Zespołu Szkół nr 26

w Warszawie, ul. Urbanistów 3

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI  W  BIBLIOTECE  ZESPOŁU  SZKÓŁ  NR 26

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:

– wypożyczając je do domu

– czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma, Statut Szkoły, Przedmiotowy System Oceniania,  Szkolny Program Wychowawczy, Szkolny Program Profilaktyki , audiobooki, ebooki i in.)

– wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych (materiały przekazane do pracowni)

1. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres 14 dni oraz 2 lektury na czas omawiania lektury z nauczycielem, 2 audiobooki na okres 1 miesiąca. Czytelnik może poprosić o przedłużenie terminu zwrotu wypożyczonych materiałów.
  1. Wypożyczone audiobooki czytelnik powinien odtwarzać na właściwym i technicznie sprawnym sprzęcie,  przeznaczonym do tego celu.
  1. Czytelnik odpowiada za takie wykorzystanie wypożyczonych materiałów , które w pełni respektuje  prawa autorskie (na obwolucie znajduje się odpowiednia klauzula).
  1. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi – bibliotekarzowi.
  1. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.
  1. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inny dokument ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela – bibliotekarza książkę lub inny dokument o wartości odpowiadającej aktualnej lub antykwarycznej cenie pozycji zagubionej czy zniszczonej pozycji (w zależności od roku wydania).

Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.

REGULAMIN CZYTELNI MULTIMEDIALNEJ W ZS NR26

1. Z komputera multimedialnego mogą korzystać nieodpłatnie uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice w godzinach pracy biblioteki szkolnej, na zasadach określonych w regulaminie.
  2. Komputer w bibliotece służy przede wszystkim do wyszukiwania informacji w sieci Internet, przeglądania programów edukacyjnych, encyklopedii multimedialnych, słowników oraz innych baz danych dostępnych w czytelni.
  3. w czasie przerw uczniowie korzystają z komputerów wyłącznie w celach edukacyjnych
  4. wykorzystywanie komputerów w celach nie związanych z edukacją jest możliwe w przypadku wolnych stanowisk
  5. nie włączamy gier, filmów
  6. Praca przy komputerze możliwa jest po otrzymaniu zgody dyżurnego nauczyciela – bibliotekarza i wpisaniu się do zeszytu odwiedzin w czytelni.
  7. Przy stanowisku komputerowym może przebywać tylko jedna osoba. Maksymalny czas pracy wynosi jedną godzinę.
  8. Użytkownik ma obowiązek:

– przed rozpoczęciem pracy przy komputerze poinformować nauczyciela-bibliotekarza o nieprawidłowym działaniu komputera i uszkodzeniach technicznych ( w tym np. brak „myszki” itp.)

– uzyskać zgodę nauczyciela na korzystanie z własnych nośników elektronicznych

– nie zakłócać pracy innym użytkownikom

– stosować się do poleceń nauczyciela-bibliotekarza

1. Nie wolno:

– zmieniać stanowisk pracy

– instalować własnych programów, dokonywać zmian w istniejącym oprogramowaniu lub kasować zainstalowane

– włączać i wyłączać urządzeń do sieci elektrycznej bez zgody nauczyciela-bibliotekarza

– wykorzystywać oprogramowania do celów komercyjnych

– naruszać godności innych osób

1. W czytelni multimedialnej obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków oraz używania telefonów komórkowych. Obowiązuje zmiana obuwia. Zabrania się wnoszenia odzieży wierzchniej.
  2. Za uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania użytkownik odpowiada finansowo (jeśli jest niepełnoletni odpowiedzialność ponoszą rodzice).
  3. Za naruszenie regulaminu czytelnik może zostać ukarany zakazem korzystania z komputera.

ZARZĄDZENIA DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 26