Szkolny konkurs matematyczny dla klas I, II, III
„ Lubię matematykę”
14 grudnia, godz. 13.40 ( 7 lekcja) sala nr 319
Wszystkich zainteresowanych udziałem serdecznie zapraszamy!
Zespół nauczycieli matematyki
Podanie o paczkę żywnościową
Regulamin konkursu na własny ekslibris

CISCO

Akademia CISCO

W Zespole Szkół Nr 26 w Warszawie rozpoczęła swoją działalność Lokalna Akademia Sieciowa firmy CISCO. Akademia będzie realizowała swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).

CISCO jest największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych i zarazem ośrodkiem szkolącym w zakresie sieci komputerowych. Fakt ten stwarza ogromne możliwości rozwojowe uczniów naszej szkoły i zwiększa ich szanse na rynku pracy.

W ramach akademii nasi uczniowie mogą bezpłatnie przystępować do kursu:

– IT Essentials

Kurs IT Essentials PC Hardware and Software – jest autoryzowanym kursem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Potwierdzeniem ukończenia kursu jest Certyfikat Cisco Network Academy, który jest poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych. Szkolenie odbywa się na platformie CISCO.

Certyfikat

Certyfikat IT Essentials to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe.

Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

Certyfikat IT Essentials zapewnia:

-Podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi PC i laptopa,

-Posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,

-Poprawę zawodowych perspektyw i mobilności,

-Dostęp do materiałów i programów, m.in.:

-CISCO VIRTUAL DESKTOP – Symulator komputera stacjonarnego;

-CISCO VIRTUAL LAPTOP – Symulator komputera mobilnego;

-CISCO PACKET TRACER – Zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych.

Informacje o kursie

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych.

Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach np. serwisanta czy asystenta help desk.

Kurs IT Essentials jest podstawowym kursem w ofercie programu Cisco Networking Academy.

Dostępny jest w języku polskim. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e- learning oraz symulacje.

Absolwenci kursu rozumieją budowę komputera oraz potrafią montować i konfigurować komputery osobiste, zainstalować system operacyjny oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana.

Umieją również połączyć komputer z Internetem oraz współdzielić zasoby w sieci.

Zdobywają umiejętności niezbędne do instalacji, utrzymania i naprawy komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, rozumieją związane z tym zagadnienia bezpieczeństwa, a także poznają zasady netykiety i uczą się umiejętności komunikacyjnych nieodzownych w pracy na stanowiskach wsparcia technicznego.

Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia.

Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym – takich, jak np. montaż/demontaż komputera.

Pozwalają one na naukę i doskonalenie praktycznych umiejętności niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje.

W latach 2015-2016 międzynarodowy certyfikat CISCO IT ESSENTIALS: PC HARDWARE AND SOFTWARE otrzymało 36 uczniów. W bieżącym  roku szkolnych na kurs uczęszcza już 52 uczniów. Jeżeli chcesz się jeszcze zapiać zgłoś się do jednego z naszych instruktorów.

ZAPISY DO LOKALNEJ AKADEMII CISCO

1. Aby zapisać się na kurs należy skontaktować się z instruktorem Akademii w Zespole Szkół Nr 26 w Warszawie.
  2. Po zarejestrowaniu przez instruktora w CNA uzyskanie tymczasowego loginu i hasła
  3. Zalogowanie się na stronie akademii: http://netacad.com
  4. Podczas pierwszego logowania w internetowym systemie Akademii Cisco należy uzupełnić swoje dane osobowe

Warunki otrzymania certyfikatu