Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły

Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 17 maja 2021r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Harmonogram zajęć lekcyjnych w dniach 17-28 maja 2021r. (tzw. hybrydowy)

Lekcje w trybie zdalnym podział wg. klas (uczniowie pozostają w domu) Lekcje w trybie stacjonarnym podział wg. klas (uczniowie przychodzą do szkoły)
I tydzień
17-21 maja
1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP 2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI
II tydzień
24-28 maja
2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI 1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP

Od dnia 31 maja 2021 roku zajęcia dla wszystkich klas będą się odbywać stacjonarnie w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Niemiecka i polska młodzież śladami więźniów

”Niemiecka i polska młodzież śladami więźniów obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen„ (maj 2006 – Mauthausen Austria)

W maju 2006 roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział we wspólnym międzynarodowym polsko – niemieckim projekcie realizowanym we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Mauthausen-Gusen oraz Klubem Byłych Politycznych Więźniów obozów koncentracyjnych Mauthausen – Gusen.

W tygodniowych warsztatach w Mauthausen uczestniczyła młodzież naszej szkoły, młodzież niemiecka z gimnazjum z Werder/k. Poczdamu oraz studenci z uczelni poczdamskiej. Poznawaliśmy historię związaną z powstaniem i funkcjonowaniem w miejscowości Mauthausen obozu koncentracyjnego oraz sieci jego podobozów, których w sumie było ponad 50. Efektem wspólnego pobytu był udział wszystkich uczestników warsztatów oraz byłych więźniów tego obozu w Marszu Pamięci drogą, którą szli więźniowie od stacji kolejowej do obozu. Uczestnicy warsztatów wykonali pamiątkową tablicę upamiętniającą trasę przemarszu więźniów.

Ukoronowaniem tej części projektu było przygotowanie przez młodzież i nauczycieli biorących udział w warsztatach autorskiej wystawy pt. ”Tych tragicznych lat nie da się zapomnieć„. Jej uroczyste otwarcie odbyło się we wrześniu 2006 roku w szkole, a gośćmi obok byłych więźniów z Klubu Mauthausen-Gusen i zaproszonych przedstawicieli władz dzielnicy byli nasi partnerzy z Niemiec, uczniowie z Ernst-Hackel Gymnasium i przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Mauthausenowskiego z Berlina.

Podczas tej uroczystości szkoła została odznaczona przez Radę Pamięci Walk i Męczeństwa Złotym Medalem opiekuna miejsc Pamięci Narodowej przyznanymi za opiekę nad miejscami walk i męczeństwa.