Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły

Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 17 maja 2021r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Harmonogram zajęć lekcyjnych w dniach 17-28 maja 2021r. (tzw. hybrydowy)

Lekcje w trybie zdalnym podział wg. klas (uczniowie pozostają w domu) Lekcje w trybie stacjonarnym podział wg. klas (uczniowie przychodzą do szkoły)
I tydzień
17-21 maja
1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP 2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI
II tydzień
24-28 maja
2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI 1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP

Od dnia 31 maja 2021 roku zajęcia dla wszystkich klas będą się odbywać stacjonarnie w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Spotkanie świąteczno-noworoczne u Rzecznika Praw Obywatelskich

17.12.2012

W siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli zaproszeni przez panią Rzecznik prof. Irenę Lipowicz członkowie Klubu Byłych Politycznych Więźniów Obozów Koncentracyjnych Mauthausen-Gusen oraz dyrekcja Zespołu Szkół NR 26 i związani z klubem nauczyciele.

Społeczność kombatancką reprezentowali min. p. Wojciech Topolewski-prezes Klubu Mauthausen-Gusen, prof. Stanisław Leszczyński- wiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Mauthausen-Gusen oraz kilkunastu byłych więźniów i stowarzyszonych z Klubem „młodszych członków”.

Społeczność naszej szkoły na spotkaniu z panią Rzecznik reprezentowali p. Halina Grabowska, p. Anetta Kubiś oraz p. Paweł Włoczewski.

Pani prof. Irena Lipowicz jest poprzez wieloletnią pracę w Fundacji Współpracy Polsko- Niemieckiej i Ambasadora Polski w Austrii blisko związana z działalnością środowisk kombatanckich, zwłaszcza z Klubem Mauthausen -Gusen.

W podziękowaniu za dotychczasowe działania i zaangażowanie na rzecz ochrony „pamięci historycznej” oraz pojednanie między narodami polskim i niemieckim członkowie Klubu uhonorowali prof. Irenę Lipowicz, od 2010 r. Rzecznika Praw Obywatelskich zegarem ze statuetką Temidy. Obecni na spotkaniu nauczyciele w imieniu p. dyrektor Bożeny Wróblewskiej oraz społeczności szkolnej wraz z życzeniami przekazali Pani Rzecznik świąteczny stroik.

Anetta Kubiś
ZS NR 26