UWAGA! Na stronie praktyk zawodowych znaleźć można informacje o ZAGRANICZNYCH PRAKTYKACH ZAWODOWYCH w r. szk. 2019/20!

UWAGA! Harmonogram matur próbnych znajduje się na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu!.

UWAGA! Na stronie dotyczącej egzaminów zawodowych jest dostępny harmonogram na sesję styczeń-luty 2020.

W trakcie skontrum biblioteka szkolna jest czynna na dużych przerwach:

Młodzieżowe wybory do Parlamentu „ Młodzi głosują”- 8.10.19r.

W tygodniu poprzedzającym tegoroczne wybory parlamentarne, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej, wzięli udział w akcji edukacyjnej – „Młodzi Głosują”. Program od 25 lat jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.  W całej Polsce w 760 szkołach uprawnionych do głosowania było 211 315 uczniów, zagłosowało 126 921,  frekwencja wyniosła 60%.

Dla uczniów naszego technikum były to już trzecie młodzieżowe wybory parlamentarne  do Sejmu i Senatu RP. 8 października z 731 uprawnionych, swój głos oddało 749 uczniów, frekwencja wyniosła 65%. Akcja miała wymiar edukacyjny. Celem jest wykształcenie w młodzieży nawyku odpowiedzialności społecznej poprzez czynny udział w życiu publicznym – jakim jest udział w powszechnych wyborach  „Aby nie zostać biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości” (dr Jacek Strzemieczny- prezes fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej). Głos oddany do szkolnej urny przez młodego człowieka często jest pierwszą szansą wyrażenia własnego zdania w ważnych dla kraju sprawach. Dlatego istotne jest, aby brak zainteresowania sprawami publicznymi obrócić w chęć zainteresowania się nimi. Tak by w przyszłości, w dorosłym już życiu być świadomym  i  aktywnym obywatelem.              Wybory jak zawsze przeprowadził Samorząd Szkolny pod opieką p. A. Śniecińskiej oraz nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie.