IT Szkoła

Kursy dla uczniów

W roku szkolnym 2012/2013 przystąpiliśmy do projektu IT-Szkoła, będącego kontynuacją ponadregionalnego projektu Informatyka+.
Dostępnych jest ponad 100 kursów dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli. Szkolenia odbywają się on-line, szczegóły znajdziemy na stronie https://it-szkola.edu.pl/kursy

O programie

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Program studiów został stworzony z myślą o wszystkich osobach, pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w trybie samokształcenia w otwartym systemie kształcenia ustawicznego.

W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów Programu IT Szkoła uczestniczą czołowi polscy wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.

KORZYSTANIE Z ZASOBÓW PROGRAMU JEST BEZPŁATNE

Certyfikacje programu IT Szkoła są realizowane w trybie autocertyfikacji po pozytywnym ukończeniu każdego kursu (bezpłatnie) lub certyfikacji autoryzowanej przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki potwierdzającej ukończenie cyklu kursów (tryb płatny).

Wszechnica Informatyczna

Cykl otwartych, stacjonarnych wykładów z informatyki prowadzonych przez wykładowców akademickich oraz praktyków z branży ICT.

W szkoleniu mogą wziąć uczniowie każdej z naszych szkół, ale także nauczyciele oraz inne zainteresowane osoby.

Tematyka kursów (materiałów do kursów) obejmuje dziesięć grup zagadnień: między innymi algorytmika i programowanie, bazy danych, grafika, multimedia, technologie internetowe, sieci komputerowe, tendencje w rozwoju informatyki i jej zastosowań.

Materiały do kursów składają się z zeszytu dydaktycznego w formacie pdf, prezentacji PowerPoint oraz wykładu wprowadzającego w postaci filmu (DVD).

Uczestnicy szkolenia, którzy zapoznają się ze wszystkimi elementami kursu oraz uzyskają minimum 70 % punktów z testu sprawdzającego wiedzę, otrzymają uprawnienie do wydrukowania bezpośrednio ze strony portalu certyfikatu Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki potwierdzającego realizację szkolenia e-learningowego w trybie samokształcenia lub pod kierunkiem nauczyciela.

Dodatkowo wyniki uczniów ze szkół zarejestrowanych na portalu IT Szkoła są zaliczane na poczet ogólnopolskiego rankingu IT Szkoła oraz rankingów wojewódzkich. Warunkiem zaliczenia wyników ucznia na konto Szkoły jest wskazanie w formularzu rejestracyjnym szkoły, w której się uczy.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz we wszechnicy na kołach.

Procedura uzyskania dostępu do zasobów MSDNAA (Microsoft) przez uczniów oraz nauczycieli biorących udział w Programie IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

Realizacja przez każdego ucznia, który chce uzyskać dostęp do zasobów MSDNAA, co najmniej pięciu kursów po 1 września 2016 lub posiadanie zrealizowanych minimum 100 kursów od momentu zarejestrowania się w programie (realizacja kursu oznacza wykonanie testu do kursu z wynikiem pozytywnym i uzyskanie prawa do wystawienia certyfikatu za kurs) w terminie do 7 listopada 2016 (indywidualny wykaz zrealizowanych kursów dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/usr,zrealizowane).