Harmonogram egzaminów poprawkowych

Informacje dla absolwentów szkół podstawowych
REKRUTACJA na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo!
Informujemy że placówka od dnia 25 marca 2020 r. pracuje zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

O szkole

„Wychowywać, to nie znaczy kształcić rozum,
lecz kształtować harmonijnie całego człowieka,
a więc także jego serce i charakter.”

Phil Bosmansa
Słowa te określają idee, jakimi kierujemy się przy kształtowaniu młodych ludzi.
Przesłaniem naszej szkoły jest:
1. Zapewnienie uczniom możliwości pełnego rozwoju umysłowego, moralnego, emocjonalnego i fizycznego; kształtowanie postawy, którą cechuje poszanowanie godności własnej i innych, poszanowanie odmienności światopoglądowej i wyznaniowej.
2. Zagwarantowanie dostępu do nowoczesnej technologii informacyjnej, dzięki której staną się pełnoprawnymi obywatelami Europy.
3. Propagowanie humanistycznej wizji człowieka, dbanie o kształtowanie osobowości wychowanków, którzy będą nieustannie podejmować trud dalszego rozwoju.
4. Stwarzanie możliwości, w której uczeń będzie sam zdobywać wiedzę oraz rozwijać swoje talenty i zainteresowania, które może wykorzystać przy wyborze drogi życiowej.
5. Wspieranie młodzieży w kształtowaniu swojego wizerunku, dzięki któremu
z łatwością odnajdzie się w różnych obszarach i okresach swojego życia.
6. Kształtowanie postaw tolerancji wobec każdego człowieka, niezależnie
od jego kultury i wyznania.