EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – PODSUMOWANIE

26.09.2024 to „Europejski Dzień Języków Obcych”. W ZS NR 26 świętowaliśmy go dnia  03.10.2024. Na uczniów czekały liczne atrakcje: miedzyklasowa „bitwa językowa”, konkurs Karaoke oraz konkurs na najciekawsze zaprezentowanie  wylosowanego kraju.

W sali gimnastycznej na 4 lekcji odbył się quiz językowy „Language Battle”.   Każda klasa wystawiła swoją drużynę, na którą czekało 5 pytań z wybranego przez nią zestawu. 2 pytania były po polsku, kolejne 3 po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Do wyboru były zawsze 3 odpowiedzi. Liczył się czas  oraz poprawność. Pytania, odpowiedzi, wyniki oraz łączna klasyfikacja wyświetlane były na dużym ekranie dzięki specjalnie na tę okazję ułożonemu programowi komputerowemu. Emocje podczas konkursu sięgały zenitu. Ostatecznie, po wyrównanej walce rywalizację wygrała klasa 3FGP, zaraz za nią uplasowała się klasa 3EGP, zaś trzecie miejsce zajęła klasa  1DGP. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody i uznanie społeczności szkolnej.

Z kolei na 5. lekcji miał miejsce konkurs Karaoke. 🎤🎶 Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn (soliści i zespoły), którzy zaśpiewali piosenki w języku angielskim oraz japońskim. Jury składające się z nauczycieli, pracowników administracji i uczniów oceniało występy uczestników. Od lat nie było tak dobrej zabawy w ZS NR 26. Publiczność żywiołowo reagowała na występy, często śpiewając razem z uczestnikami konkursu, tańcząc i wspaniale się przy tym bawiąc. Gdy Jury udało się na naradę, na scenę wkroczył zespół „Tajemnicze dziewczyny z ZS NR 26” składający się z nauczycielek języków obcych w naszej szkole wykonując piosenkę „Ironic” z repertuaru Alanice Morriset.  Jury nie miało łatwego zadania. Rywalizację wygrały ostatecznie Olivia Majewska i Roksana Nowak z klasy 2GGP, które zaśpiewały piosenkę   , drugie miejsce zajęła Zuzanna Krzysztofik z klasy 4DGP za , zaś 3 miejsce przypadło Patrycji Pozauć i Amelii Mroczek z klasy 3FGP za . Gratulujemy!

A teraz pora na trzecią atrakcję – konkurs Facebook’owy. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować przydzielony jej w drodze losowania kraj – zrobić flagę, plakat oraz zaprezentować typowy dla niego strój i zrobić fotkę. Następnie zdjęcie należy przesłać do organizatora konkursu, który umieści je na szkolnym Facebook’u. I wtedy zacznie się zabawa. Zdjęcie, które zbierze najwięcej like’ów wygra, a klasa otrzyma bilety do kina, na wybrany przez siebie film. Korytarze szkolne ożyły ferią barw i tłumami oglądającymi poszczególne prezentacje klas. Największe wrażenie robiły stroje i sposób prezentacji. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu, na które każdy z WAS ma wpływ.

Kierujemy wielkie podziękowania dla wszystkich nauczycieli zespołu językowego oraz uczniów zaangażowanych w organizację „Europejskiego Dnia Języków Obcych” w naszej szkole.