Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Finał konkursu „Master of vector” z udziałem uczniów ZS nr 26 3.06.2023 r.

W sobotę, 3 czerwca br. w firmie IT Media w Warszawie, przeprowadzony został międzyszkolny etap finałowy I edycji konkursu “Master of vector”. Konkurs skierowany do młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych na kierunkach technicznych o profilu graficznym. Celem konkursu jest min:. popularyzowanie wiedzy na temat grafiki cyfrowej i poligrafii, integracja środowiska branży graficznej i poligraficznej, budowanie i wzmacnianie współpracy między szkołami uczącymi przyszłych techników na profilach graficznym i/lub poligraficznym, popularyzacja wiedzy na temat wykorzystania wektorowego opisu grafiki- prekursora tego opisu Pierra Beziera oraz nauki i kultury Francji.

Informacje o Krzywej Beziera: http://zobaczycmatematyke.krk.pl/025-Zolkos Krakow/index.html

Jury złożone z Zespołu Ekspertów składający się z przedstawicieli środowiska nauczycieli szkół technicznych o profilu graficznym i/lub poligraficznym, przedstawicieli branży graficzno-poligraficznej oraz przedstawicieli sponsorów głównych Konkursu, oceniały umiejętności korzystania z programów wektorowych. Sprawdzał zarówno biegłość posługiwania się nimi, jak również kreatywność uczniów. Obecna edycja obejmowała województwo Mazowieckie, docelowo konkurs ma mieć zakres ogólnopolski. Wszyscy finaliści zaprezentowali prace na wysokim poziomie.

W tegorocznym finale  uczestniczyło 12 uczniów z 6 szkół z Województwa Mazowieckiego, w tym dwie uczennice naszego technikum z klas graficznych: Polina Drobna z kl. 3DGP oraz Natalia Kuśmierska z kl.1DGP. Gratulujemy naszym uczennicom osiągniecia statusu finalisty, jak również gratulujemy panu profesorowi Pawłowi Sikorskiemu, który był opiekunem naszych uczestniczek. Życzymy dalszych sukcesów. Poniżej znajduje się  link z relacji wręczenia nagród. https://photos.google.com/share/AF1QipMxlZAJA-XM5Okb-KHWxFdeCeJ1hq5ulmRuSSY0A9W6J3i81Q1FFVqT5gomhLCVrw?key=UkxkSUdTSUdaTmJkaE0wVHpscTczbnhoZFZZY2dR

Skip to content