Pierwsza Międzyszkolna Konferencja Nauczycieli kierunku Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

logo konferencjiZespół Szkół nr 26 w Warszawie zaprasza na Pierwszą Międzyszkolną Konferencję Nauczycieli kierunku „Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej”, która zaplanowana została na dzień 06.10.2023 (piątek). Konferencja przeznaczona jest głównie dla nauczycieli i dyrekcji szkół województwa mazowieckiego oraz przedstawicieli branży wydawniczej poligraficznej.

W przypadku zainteresowania spotkaniem szkół oraz przedstawicieli firm branżowych z pozostałych województw prosimy o kontakt – jeśli tylko będą wolne miejsca, chętnie Państwa zaprosimy.

Tematem przewodnim konferencji będzie współpraca szkół i branży, wymiana doświadczeń zawodowych oraz  prezentowanie innowacyjnych rozwiązań. Chcielibyśmy także poznać oczekiwania branży odnośnie uczniów odbywających praktyki zawodowe i zatrudnianych później absolwentów szkół technicznych.

Naszym celem jest integracja środowiska, zwiększenie wzajemnej współpracy, rozmowy o aktualnych problemach szkolnych i branżowych oraz wspólne poszukiwanie i wypracowywanie rozwiązań, rozmowa na temat promocji zawodu czy współpracy z firmami.

Ostateczny harmonogram przedstawimy wkrótce. Chętnie nawiążemy kontakt z osobami chcącymi przedstawić swoje stanowisko w sprawach szkolnictwa, podzielić się swoim doświadczeniem, zaprezentować innowacyjne rozwiązania, czy propozycje. Liczymy, że uda się omówić zarówno metodykę pracy z uczniami, jak i wzajemne oczekiwania branży poligraficzno-wydawniczej w stosunku do wymagań programowych dla zawodu.

Konferencja w założeniach zostanie podzielona na dwie zasadnicze części:

1. wystąpienia przedstawicieli szkół i branży,
  2. otwarty panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli branży oraz nauczycieli

W trakcie konferencji zostanie także zaprezentowana przez dystrybutora nowa cyfrowa maszyna drukująca, szczegóły przedstawimy wkrótce.

Zainteresowane szkoły oraz przedstawicieli branży prosimy o kontakt: sekretariat.zs26@eduwarszawa.pl. Chętnie nawiążemy także współpracę z ewentualnymi sponsorami chcącymi zareklamować się podczas konferencji.

Firmy z prelegentami:   dws merkator copy generak IT Media

Patroni medialni:     swiat druku świat poligrafii

Wstępny harmonogram spotkania :

1.Prelekcje branży i nauczycieli

8:00 – 8:55 Rejestracja uczestników

9:00 – 9:20 Przywitanie uczestników, oficjalne otwarcie konferencji, Dyrektor ZS 26, p. Roman Marciniak

9:25 – 9:45 “Czy musimy uczyć pokolenie ABCD?”, Paweł Sikorski, ZS 26

9:50 – 10:10 Prelekcja przedstawiciela Drukarni Wydawnictw Specjalnych

10:15 – 10:35 Prelekcja, Aleksander Suchta, egzaminator, Zespół Szkół w Zielonce

10:40 – 10:55 Przerwa kawowa

11:00 – 11:30 Prelekcja, Prografix Dębica

11:35 – 11:55 Prelekcja, przedstawiciel Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu

12:00 – 12:25 Prelekcja przedstawiciela Quad Europe

12:30 – 12:55 Prelekcja przedstawiciela firmy Copy General

2. Oferty firm dla szkół

13:00 – 13:30 Prezentacja firmy Merkator, p. Łukasz Wrzeszcz, oferta dla szkół

13:35 – 14:35 Przerwa (posiłek, prezentacja szkoły oraz maszyny z firmy Merkator (podział na dwie grupy))

14:40 – 15:10 Oferta firmy It Media (przedstawiciel ADOBE)

15:15 – 15:25 Zamknięcie części oficjalnej, Dyrektor ZS nr 26, p. Roman Marciniak

3. Luźny panel

15:30 – ?? Luźne rozmowy na forum między uczestnikami, wymiana poglądów, kontaktów, itp. Godzina zakończenia nie została ustalona, będzie dopasowana do potrzeb.

Wszystkie godziny zostały podane orientacyjnie i mogą ulec nieznacznym modyfikacjom.

Pliki do pobrania:
konferencja_zdjecia_podsumowanie

zdjęcie_grupowe

Artykuły prasowe na temat wydarzenia: