Rajd pieszy śladami Miejsc Pamięci na Ochocie- październik 2024r.

W ostatnich dniach października uczniowie klas: 2Ai, 2Ci, 2Di, 2FGP, 2GGP i 2HGP odkrywali historyczne miejsca na Ochocie związane z czasem II wojny światowej i walk Powstania Warszawskiego 1944 r. Celem rajdu jest podtrzymywanie wśród kolejnych roczników pamięci historycznej związanej z tymi wydarzeniami, ale też zachęcenie do bliższego poznania Ochoty. Na trasie rajdu znalazły się także miejsca pamięci objęte przez naszą szkołę Aktami Patronackimi. Każda klasa wraz z wychowawcą wytyczoną trasa docierała do wyznaczonego na mapie punktu. Tutaj chętni uczniowie przedstawiali pozostałym uczestnikom wycieczki historię miejsca, wzbogaconą o dodatkowe informacje. Przy wszystkich odwiedzonych przez uczniów miejscach zapłonęły znicze, a pamięć pomordowanych i poległych tam ofiar uczestnicy rajdu uczcili minutą ciszy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.