Zespół Szkół Nr 26

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 26 W WARSZAWIE

  • TECHNIKUM NR 24,
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 17

Komunikaty i ogłoszenia

DZIEŃ OTWARTY – 18 KWIETNIA 2024
Zespół Szkół nr 26 informuje, że boisko szkolne jest dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00

Szkolny udział w akcji „ Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu”. 17.11.2022 r.

W ramach profilaktyki prozdrowotnej społeczność  Zespołu Szkół nr 26  włączyła się do akcji  Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Tego dnia na korytarzach wszystkich pięter pojawiły się stoliki z koszami jabłek. Każdy uczeń  i pracownik szkoły mógł poczęstować się zdrowym pysznym jabłkiem.
Akcja zakończyła się powodzeniem, albowiem jabłuszka szybko zniknęły….
 Pomysł akcji powstał  w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W Polsce obchodzony jest od 1991 roku . W naszej szkole kolejny rok. Idea „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące (w tym dzieci) mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania  na  tzw. „bierne” palenie. Palenie papierosów/e-papierosów to również zagrożenia dla środowiska!
Skip to content