Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły

Szanowni Państwo! Informujemy że placówka od dnia 17 maja 2021r. pracuje zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Harmonogram zajęć lekcyjnych w dniach 17-28 maja 2021r. (tzw. hybrydowy)

Lekcje w trybie zdalnym podział wg. klas (uczniowie pozostają w domu) Lekcje w trybie stacjonarnym podział wg. klas (uczniowie przychodzą do szkoły)
I tydzień
17-21 maja
1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP 2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI
II tydzień
24-28 maja
2AT; 2BT; 2CT; 2DT; 2AI; 2BI; 2CI; 2DI; 2EI 1AI; 1BI; 1CI; 1DGP; 1EGP; 2EG; 2FG; 2FGP; 2GGP; 2HGP

Od dnia 31 maja 2021 roku zajęcia dla wszystkich klas będą się odbywać stacjonarnie w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Technikum

Technikum nr 24 Nauka w technikum trwa 5 lat. Prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza osobowego ucznia (format WORD).

Tegorocznym absolwentom proponujemy następujące profile kształcenia

Zawód: Technik informatyk

• Przedmioty rozszerzone: matematyka
  • Języki obce: język angielski – obowiązkowy
  • język niemiecki, język rosyjski – do wyboru
Przedmioty punktowane: j. polski, j. angielski, informatyka, matematyka, (w przypadku braku j. angielskiego inny język wpisany na świadectwie jako obowiązkowy)    Egzaminy z kwalifikacji zawodowych:  Inf.02 Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych oraz   Inf.03 Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
  • Praktyki zawodowe w Polsce i za granicą
  • Perspektywy pracy m.in.
          – firmy informatyczne
          – instytucje wykorzystujące pracę przy  komputerze
          – możliwość założenia własnej firmy

Zawód: Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

• Przedmioty rozszerzone: język angielski
  • Języki obce: język angielski – obowiązkowy;
  • Język niemiecki, język rosyjski – do wyboru
Przedmioty punktowane: j. polski, j. angielski, matematyka, plastyka (w przypadku braku j. angielskiego inny język wpisany na świadectwie jako obowiązkowy)    Egzaminy z kwalifikacji zawodowych:   PGF.04  Przygotowanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych. oraz    PGF.05  Drukowanie cyfrowe i obróbka druków
  • Praktyki zawodowe w Polsce i za granicą
  • Perspektywy pracy m.in.
                     – agencje reklamowe
                    –  wydawnictwa
                    – drukarnie
                    – możliwość założenia własnej firmy